Bezpieczne smoczki dla dzieci

Widząc na ulicy małe dzieci, niemalże zawsze mają w buzi smoczek. To dla nich skuteczny sposób na wyciszenie i ukojenie łez. Czynność ssania w naturalny sposób uspokaja i dzieci to doskonale wykorzystują. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów smoczków, więc jest w czym wybierać.

Jaki wybrać smoczek dla niemowlaka?

smoczki dla niemowlątKażda mama kompletuje wyprawkę dla swojego maleństwa jeszcze przed jego narodzinami. Jest to zestaw najważniejszych elementów, które będą potrzebne maluszkowi przez pierwsze miesiące, a nawet lata. Jednym z niezbędnych elementów są smoczki dla niemowląt, które mogą pełnić kilka funkcji. Smoczki mogą służyć jako uspokajacz, pomoc w zasypianiu czy nawet koić łzy. Dzieci, które nie mają smoczka, najczęściej wkładają kciuk do buzi, ponieważ tak robiły będąc w brzuszku mamy i działało to na niej uspokajająco. Wybór smoczków jest bardzo duży, gdyż są dostępne smoczki anatomiczne, ortodontyczne, silikonowe czy kauczukowe. Mogą też mieć różny rozmiar, ponieważ są przeznaczone dla dzieci w wieku od samego urodzenia aż do dwóch – trzech lat. Smoczek trzeba regularnie wymieniać na nowy, ponieważ kiedy dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń, to należy go wymienić na nowy, ponieważ gromadzą się w nim niebezpieczne bakterie. Do smoczka najczęściej jest dołączona dopasowana osłonka, która chroni końcówkę wkładaną do buzi przed zabrudzeniami. Można również dokupić specjalną zawieszkę, do której mocuje się smoczek, dzięki czemu nigdy się nam nie zgubi, kiedy będziemy go potrzebowali.

Smoczek zmienia się na nowy średnio co kilka miesięcy, a co pół roku do roku, trzeba wybierać większy rozmiar, ponieważ źle dobrana wielkość smoczka może wpłynąć na zgryz dziecka w przyszłości. Smoczki nie są drogie, więc warto w nie zainwestować, a na pewno się przydadzą.