Bogata oferta szklanych butelek niemowlęcych

Sklepy z artykułami dla niemowląt pękają w szwach, oferując swoim klientom różnego rodzaju produkty. Dzięki temu każdy klient może zaopatrzyć się w wyroby, które będą przydatne podczas opieki nad maluszkiem. Jednym z nich są butelki, które są zazwyczaj wykorzystywane nie tylko w pierwszych miesiącach życia, a także w okresie późniejszym. Ważne jest zatem, by wybrać model o odpowiedniej pojemności, który wykonany jest z bezpiecznego materiału.

Estetyczny wygląd szklanych butelek dla niemowląt

butelki szklane dla niemowlątDobrzy producenci oferują wyroby szklane, plastikowe oraz silikonowe. Niektóre z nich posiadają specjalne systemy antykolkowe, które zmniejszają ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych brzuszka. Niektóre wyposażone są w smoczki, które umożliwiają podawanie mleka mamy, nie zaburzają naturalnego odruchu ssania. Wyroby zazwyczaj posiadają atrakcyjny wygląd, z pewnością przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i maluchom. W obecnym czasie coraz więcej opiekunów decyduje się na butelki szklane dla niemowląt. Posiadają one wiele zalet, są bezpieczne, przyjazne dla środowiska naturalnego, nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpływać na rozwój maluszka. Niektóre plastikowe butelki mogą zawierać Bisfenol A, który wykazuje negatywny wpływ na pracę układu nerwowego oraz hormonalnego. Zaletą szklanych butelek jest fakt, iż są ekologiczne, a jednocześnie komfortowe w użytkowaniu. Szkło jest mniej podatne na zarysowania, łatwiej utrzymać je w czystości. Nie zmienia koloru pod wpływem kontaktu z żywnością, podlega recyklingowi. Rodzice, którzy zdają sobie sprawę ze szkodliwego wpływu plastiku zarówno na zdrowie, jak i środowisko naturalne, często decydują się na wyroby szklane. Są one bezpieczne, a jednocześnie zdecydowanie praktyczniejsze od modeli wykonanych z tworzywa sztucznego. Mogą być myte w wysokich temperaturach, są odporne na środki stosowane w zmywarkach, można w nich podawać płyny, mleko, kwaśne napoje. Zachowanie sterylnej czystości nie powinno sprawiać dużego problemu.

Producenci oferują butelki wykonane z hartowanego szkła, które nie ulega zmatowieniu i przebarwieniu, ciężko je zarysować. Nie powstają na jego powierzchni mikropęknięcia, które mogą być siedliskiem bakterii. Mogą być myte w zmywarce, a także w wysokich temperaturach. W sklepach znaleźć można także poręczne silikonowe osłonki, które zabezpieczają produkt przed stłuczeniem, wykazują właściwości antypoślizgowe, zapewniając komfort podczas karmienia. Butelki szklane są bezpieczne i dostępne w wielu atrakcyjnych wersjach.