Cechy dobrej kurtki snowboardowej

Ubiór na snowboard czy narty jest niezwykle ważny, i to od niego w dużej mierze zależy komfort uprawiania tych dwóch dyscyplin zimowych. Kupno ubioru na snowboard zwykle zaczynamy od zakupu spodni i kurtki. To właśnie te części ubioru sprawiają, że uprawianie sportów zimowych staje się przyjemnością. Bardzo duży wpływ na nią ma odpowiedniej jakości kurtka, która może być wykonana z najlepszych materiałów i tkanin, używanych do produkcji odzieży sportowej.

Kurtki do jazdy na desce snowboardowej

lekkie kurtki snowboardowe - sklepKurtka tego typu ma za zadanie nie tylko zapewnić ciepło całego tułowia, ale także może zapewniać odpowiedni stopień wentylacji. Dzięki kurtkom tego typu możemy na przykład zapewnić swojemu ciału brak narażania się na zamoknięcie. Istnieją różnego rodzaju lekkie kurtki snowboardowe – sklep może zaoferować nam modele z wywietrznikami. Dzięki wywietrznikom możliwe staje się na przykład odpowiednie wentylowanie górnych części ciała, co powoduje, że komfort nawet intensywnej jazdy na desce jest bardzo duży. Kurtki tego typu są także wyposażane w specjalne wyściółki ocieplające. Pozwalają one na jazdę na desce snowboardowej nawet w najbardziej zimne dni. Ważnym elementem kurtek zaprojektowanych do jazdy na snowboardzie jest także duża liczba kieszeni. Wyruszając na narty czy snowboard chcemy zabrać ze sobą najbardziej potrzebne rzeczy (portfel, telefon czy klucze). Możemy je umieścić w pojemnych kieszeniach, które są najczęściej zapinane na rzepy. W wielu wypadkach tego typu kieszenie mogą także służyć do przechowywania sprzętu elektronicznego, takiego jak telefony czy kamerki sportowe. Wiele kurtek jest tak zaprojektowanych, ażeby mogły być wykorzystywane także do przechowywania sprzętu narciarskiego (na przykład gogli). Bardzo ważnym elementem każdej kurtki narciarskiej jest także ściągacz, zapewniający izolację od śniegu lodu.

Dzięki temu, że kurtki narciarskie mogą posiadać kaptury, jazda na snowboardzie może być bezpieczna nawet wtedy, gdy zastanie na śnieżyca na stoku narciarskim. Dzięki głębokim kapturom możemy ochronić głowę przed przemoknięciem, a także zapewnić widoczność podczas dużych opadów deszczu czy śniegu. Ważnym elementem izolacyjnym są także podklejane szwy, a także specjalne, uszczelnione zamki błyskawiczne.