Ceny kursu hipnozy

Dla osób z wieloletnią praktyką psychologiczną, prowadzących setki pacjentów i posiadających duże doświadczenie w leczeniu zaburzeń mentalnych hipnoza na pewno nie jest czymś nowym. Często jest ona jednak wypierana przez inne metody leczenia, które nie wymagają stałego dokształcania.  

Ile kosztuje kurs hipnozy?

skuteczny kurs hipnozy - cenaCzęsto doskonałym sposobem uporania się z traumą, fobią, czy uzależnieniem jest dotarcie do warstw podświadomych umysłu. Jednym z najczęściej wybieranych psychologicznych kursów dodatkowych jest skuteczny kurs hipnozy – cena nie musi być wysoka… Co składa się na cenę takiego kursu? Przede wszystkim organizator opłaca kadrę szkoleniową, czyli specjalistów dziedziny hipnozy z wieloletnią praktyką, również mentorską. Oprócz tego – hotele, noclegi (cena zależna od standardu ośrodka), a ponadto wyżywienie uczestników i miejsce, czyli najczęściej wynajętą salę centrum szkoleniowego lub cały obiekt (w zależności od liczby uczestników). Koszty tego kursu nie odbierają znacząco od innych psychologicznych szkoleń dostępnych na rynku. Często, choć nie zawsze bywa, że koszt kursu uwzględnia również transport do miejsca docelowego, a także materiały szkoleniowe, nagrody i certyfikaty dla uczestników i co ważne – wyposażenie sal w niezbędny do przeprowadzenia szkoleń asortyment, typu meble, dodatkowe siedziska, karty pracy, dywaniki. Wiele organizacji zapewnia wszystko za darmo za sprawą współpracy sponsorskiej. Wystarczy rejestracja i spora dawka cierpliwości…  Często to pracodawca lub placówka medyczna, dla której pracujemy pokrywa w całości lub częściowo udział w szkoleniach. Wystarczy złożyć odpowiednie podanie/wniosek, umotywować chęć uczestnictwa, a następnie uzupełnić wymaganą dokumentację. Pracodawcy chętnie finansują szkolenia lub międzynarodowe konferencje pracowników, aby tym samym podnieść prestiż swojej firmy. 

Kursy zwykle są organizowane cyklicznie i istnieje duża szansa, że weźmiemy w nich udział całkowicie za darmo. W toku codziennej pracy wielu zapomina o tym, jak ważny jest ciągły rozwój, by dawać pacjentom jak najszybsze i najtrwalsze rezultaty podjętych wspólnie działań, co stanowi drogę do sukcesu. W wielu obiektach zatrudniających terapeutów, kursy podnoszące kwalifikacje czy certyfikaty potwierdzające dodatkowe kompetencje są rzeczą mile widzianą.