Ceny najnowszych modeli osuszaczy adsorpcyjnych

 

Wilgoć we wnętrzach może powodować, że zapadamy na schorzenia górnych dróg oddechowych, a także powoduje rozwijanie się na ścianach grzyba. Ma to miejscu w wielu mieszkaniach oraz domach, w których nie została zastosowana odpowiednia izolacja, nastąpiło zalanie albo inny czynnik powodujący pojawianie się wilgoci. Z tego powodu korzystnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie osuszacza powietrza. Czy warto kupić nowy egzemplarz oraz jak duży to będzie dla nas wydatek?

Korzystamy z nowego osuszacza adsorpcyjnego

osuszacz adsorpcyjny - cena nowegoNa rynku znajdziemy dwa modele osuszaczy – zarówno kondensacyjne, jak i adsorpcyjne. Te pierwsze zbierają wilgoć z powietrza oraz schładzają ją poniżej punktu rosy. Efektem takiego procesu jest kondensacja, inaczej skraplanie się wilgoci. W przypadku osuszaczy adsorpcyjnych wykorzystywane jest zjawisko gromadzenia się wilgoci. Za główne elementy takiego osuszacza uznaje się filtr, nagrzewnicę powietrza, wentylatory oraz obrotowy bęben. To właśnie ta ostatnia wymieniona część odpowiada za pochłanianie wilgoci do specjalnego zbiornika. Efektem działania takiego urządzenia jest otrzymanie osuszonego powietrza. Jeżeli zainteresował nas osuszacz adsorpcyjny – cena nowego nie musi być wcale wygórowana. Modele te zapewniają taką samą wydajność osuszania powietrza, bez względu na jego temperaturę oraz wilgotność. Dodatkowo takie urządzenia mogą być stosowane już w pomieszczeniach, w jakich temperatura przekracza 0 stopni Celsjusza. Decydując się na konkretny model, warto wziąć pod uwagę zarówno indywidualne potrzeby, jak i warunki panujące w konkretnym pomieszczeniu, które wymaga osuszenia. W przypadku osuszania bardziej problematycznych pomieszczeń, jak na przykład piwnica, modele adsorpcyjne sprawdzą się znacznie bardziej. Dodatkowo takie modele są o wiele mniejsze i lżejsze, niż osuszacze kondensacyjne.

W niektórych przypadkach zakup osuszacza będzie koniecznym rozwiązaniem. Przyda się zwłaszcza w tych nieruchomościach, w których właściciele zmagają się z uporczywym grzybem na ścianach, mieszkańcy często chorują, a także nie udało się wyeliminować w inny sposób nadmiaru wilgoci. Zarówno grzyby, pleśń, jak i wilgoć w sposób negatywny wpływają na organizmy. Dodatkowo wilgoć może powodować uszkodzenie drewnianych konstrukcji nieruchomości, które mogą zostać przez wilgoć osłabione i zacząć gnić.