Co warto wiedzieć o wypożyczaniu łóżek rehabilitacyjnych?

W niektórych przypadkach sprzęt rehabilitacyjny jest zbyt drogi, żeby móc go po prostu kupić. Właśnie dlatego tak popularne stały się wypożyczalnie sprzętów rehabilitacyjnych, bo w ten sposób chory może dostać np. odpowiednie łóżko, nie ponosząc wielkich kosztów, co jest ważne, gdy domowy budżet jest ograniczony. 

Czy warto wypożyczać łóżka rehabilitacyjne? 

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych - kujawsko pomorskieZ łóżkami rehabilitacyjnymi jest tak, że mają one przede wszystkim służyć pacjentowi. Najczęściej są wyposażone w materac przeciwodleżynowy i wiele innych akcesoriów, które znacznie mogą ułatwić codzienność pacjenta, który nie jest w stanie się poruszać. Jednakże ważne jest także to, żeby łóżko było funkcjonalne dla osób, które zajmują się chorym. Warto zaznaczyć, że obecnie wybór łóżek rehabilitacyjnych jest naprawdę duży i można zdecydować się na dowolne łóżko, jakie będzie spełniać wszelkie potrzeby pacjenta. Łóżka ręczne są bardziej uzależnione od siły drugiego człowieka, bo można je regulować jedynie ręcznie, a co za tym idzie, pielęgniarki mogą mieć z tym kłopot, szczególnie przy np. otyłym pacjencie. Dlatego w niektórych przypadkach warto wybrać łóżko elektryczne. Jest ono sterowane pilotem, a więc jego regulacja może podlegać nawet pacjentowi, który dostosuje wszystko pod swoje potrzeby. Bardzo często jest jednak tak, że wiele osób nie stać na kupno takiego sprzętu, dlatego dobrym pomysłem będzie wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych – kujawsko pomorskie to jedno z województw, gdzie łatwo znaleźć dobrą wypożyczalnię takiego sprzętu. W takim przypadku warto dowiedzieć się, czy wypożyczalnia pobiera np. kaucję przed wypożyczeniem łóżka i czy w jej ofercie jest dostawa do miejsca zamieszkania chorego. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ nie zawsze chory ma możliwość, żeby odebrać sprzęt osobiście, a nawet może nie mieć ku temu żadnych predyspozycji. W niektórych przypadkach konieczny będzie też np. montaż sprzętu, co jest kluczowe dla jego prawidłowego działania, a tym wszystkim powinna zająć się wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i innego podobnego sprzętu. 

W przypadku, gdy nie ma się wystarczająco dużo pieniędzy warto udać się do wypożyczalni sprzętu. Najważniejsze jest w końcu dobro chorego, a codzienne funkcjonowanie na pewno ułatwi mu np. odpowiednio dobrane do jego potrzeb łóżko rehabilitacyjne. To także wygodna opcja dla rodziny pacjenta.