Co zrobić, gdy laptop przestaje działać?

Kilka miesięcy temu w trakcie pracy nagle mój laptop zaczął wariować i choć pierwszorzędnie miałam ochotę samodzielnie coś na to poradzić to jednak rozsądek wziął górę i postanowiłam od razu zawieźć sprzęt do serwisu. Jak się okazało była to jedyna i słuszna decyzja ponieważ swoimi działaniami mogłam doprowadzić do jeszcze gorszej tragedii.

Szybkie serwisy laptopów

serwis laptopów - bydgoszczWiadomo, że zupełnie inaczej zareagujemy, kiedy nasz laptop zacznie się dziwnie zachowywać w przypadku, kiedy gramy, a kiedy pracujemy. Gra jest tylko rozrywką, lecz perspektywa utracenia danych niezbędnych nam do pracy może nas przerazić na tyle, że zaczniemy popełniać błąd za błędem, które z kolei mogą doprowadzić w konsekwencji do jeszcze większych tragedii. Tak mogło być w moim przypadku ponieważ kiedy podczas pracy mój ekran zaczął dziwnie mrugać, a ikonki same się naciskać początkowo obstawiałam jakiś błąd systemu i dla pewności po zapisaniu pracy oraz zrestartowaniu komputera chciałam odruchowo wszystko, co ważne przenosić na zewnętrzny dysk. Coś jednak mi powiedziało w głowie, aby bezzwłocznie odwiedzić serwis laptopów – Bydgoszcz ma dobrej jakości serwisy z których już kiedyś korzystałam, więc czym prędzej udałam się do jednego z nich i na miejscu opisałam wszystko, co dokładnie się wydarzyło. Zaznaczyłam również, że ten komputer jest mi niezbędny do pracy i poprosiłam o jak najszybszą naprawę, która jak się okazało dzięki mojej szybkiej reakcji była praktycznie natychmiastowa. Problemem był wirus, który na szczęście nie zdołał się zbytnio „zadomowić” w systemie dzięki czemu obyło się bez przymusu formatowania. Został on bardzo szybko zlokalizowany oraz oczywiście usunięty, a komputer dodatkowo zabezpieczony na przyszłość.

Gdybym wcześniej zaczęła zgrywać wszystkie dane z komputera nie dość, że dałabym dodatkowy czas wirusowi na działanie to również istnieje bardzo spore prawdopodobieństwo, że przeniosłabym go także na dysk zewnętrzny na którym przechowuje ważne informacje do pracy tym samym bym je utraciła i nie mogła później ponownie zgrać wszystkiego na komputer. Dzięki mojej szybkiej reakcji obyło się na szczęście bez większych tragedii, dlatego teraz zawsze polecam wszystkim znajomym by od razu udali się ze sprzętem do zaufanego serwisu.