Czerwone wina wytrawne – jakie wybrać?

Wino jest uważane za jeden z najszlachetniejszych trunków. Od wieków jest produkowane na całym świecie, ma miliony wielbicieli i wielu znawców. Jednak nie jest to trunek prosty i łatwy do degustowania. Większość osób zdecydowanie woli więc odmianę białą, półwytrawną – jest ona prostsza w samu, lekka. Jednak i wina czerwone mają swoich fanów.

Jakie wytrawne wino czerwone pić?

czerwone wino wytrawneKiedy decydujemy się na kupno dobrej butelki wina, musimy mieć się na baczności. Winogrona mają to do siebie, że dają różne smaki w zależności od rocznika, pochodzenia, kraju. Jednak są pewne wspólne cechy da poszczególnych szczepów. Jakie więc czerwone wino wytrawne wybrać, bazując na jego cechach? Z pewnością jest to pytanie, które nurtuje wiele osób stojących przed półką z tymi trunkami. Oczywiście, najpopularniejsze są wina francuskie – szczepy Cabernet Sauvignon, Pinot Noir i Syrah. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką tanicznością – a trzeba na to zwracać uwagę. Taniny odpowiadają za cierpkość i „głębokość” wina. Szczepy z wysoką zawartością tanin, w dodatku w wersji wytrawnej, będą więc określane, jako ciężkie, głębokie, z nutami wanilii czy przypraw, a nawet dębu. Lżejszymi odmianami są chociażby Malbec czy pochodzące z północy Europy Rondo i Regent. Natomiast jeśli szukamy czegoś pomiędzy, dobrze zastanowić się nas Merlot. Szukając bardzo lekkich smaków, zwróćmy się w stronę win na bazie Zweigelt. 

Wino czerwone jest doskonałym dodatkiem do mięs czy serów. Dobre dobrane, potrafi podbić smak potraw i sprawdzić, że uczta będzie naprawdę wykwintna. Samo w sobie ma ono ogromną ilość smaków i aromatów, począwszy od owocowych aż po korzenne. Sącząc je powoli możemy naprawdę poczuć bogactwo smaku. Warto więc wybierać je pieczołowicie i dokładnie.