Czy pośrednik hipoteczny pobiera prowizję od klientów?

W jaki sposób najłatwiej kupić dzisiaj nowy dom lub nowe mieszkanie? Oczywiście, że przy pomocy bankowego kredytu zastawionego hipoteką. W dzisiejszych czasach dla tysięcy młodych ludzi kredyt jest jedyną szansą na kupienie własnej nieruchomości. Mając w planach staranie się o kredyt warto jest najpierw poszukać zaufanego pośrednika, który pomoże nam złożyć niezbędne wnioski do banków.

Pośrednik dostaje prowizję za uruchomione kredyty

kredyt hipoteczny szamotułyI tutaj najważniejsza informacja dla każdego, kto myśli o zakupie nieruchomości na kredyt. Skorzystanie z usług pośredników jest całkowicie darmowe. Nie ponosimy z tego tytułu absolutnie żadnych kosztów. Licencjonowani pośrednicy mają podpisane umowy z bankami. Jeśli klient otrzyma w wybranym banku kredyt hipoteczny Szamotuły to wówczas za taki kredyt bank wypłaca wynagrodzenie pośrednikowi. Mało tego, zgodnie z najnowszym prawem pośrednik jest zobowiązany do poinformowania klienta o swoim wynagrodzeniu. I tutaj możemy się zdziwić, że wskazane na umowie wynagrodzenie pośrednika to naprawdę znacząca kwota. No tak, ale musimy wziąć pod uwagę, że jest to wynagrodzenie za uruchomioną pożyczkę. A przy złożeniu wniosku i dokumentacji takiego kredytu pracy jest całe mnóstwo. A przecież nie wszystkie wnioski kredytowe rozpatrywane są pozytywnie. W każdym razie najistotniejsze jest to, że osoby chcące złożyć wniosek kredytowy z pomocą pośrednika zupełnie nic za to nie płacą.

Dla osób wnioskujących o kredyt o wiele ważniejsze od prowizji pośrednika jest jego zaangażowanie w skuteczne złożenie wniosku i praca nad jego obróbką. A spora część wnioskujących otrzymuje kredyt od banku tylko dlatego, że składała wniosek przez doświadczonego pośrednika. Wiele zależy od jego wiedzy i znajomości wymagań stawianych przez poszczególne banki.