Czy warto kupić grill elektryczny?

 

Grillowane jedzenie jest niezwykle popularne – oczywiście głównie ze względu na dobry smak, ale trzeba pamiętać że potrawy grillowane są też zdrowsze od np. smażonych w dużej ilości tłuszczu. Na rynku pojawiło się ostatnio dużo nowych modeli elektrycznych grilli. Jednym z nich jest grill z serii q 1400, producenta Weber. Jest to rekomendowany model, o świetnych właściwościach i dobrej cenie.

Marka Weber to sprawdzone sprzęty do grillowania

weber q 1400Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule-zdecydowanie warto mieć w domu elektryczny grill. Główną zaletą tego typu urządzeń jest z pewnością szybka gotowość do pracy – by zacząć go używać wystarczy włączyć wtyczkę do gniazdka i poczekać kilka chwil by ruszt zdążył się nagrzać. Nie trzeba więc męczyć się z próbami rozpalenia grilla węglowego ani używać butli gazowej, która nie dosyć, że jest kosztowna, to bywa i niebezpieczna. Jednym z najlepszych grillów elektrycznych jest weber q 1400, dostępny w sklepach już od kwoty 1400 złotych. Jest to zdecydowanie niewygórowana cena za jakość, jaką się otrzymuje. Grill ten jest niesamowicie stabilny, a jednocześnie wykonany jest z takiego odlewu aluminiowego, który nie jest ciężki, a więc w łatwy sposób można zmieniać jego położenie. Jest to grill, przy pomocy którego można przyrządzać jedzenie pod pokrywą nawet na balkonie. Jest to więc bardzo uniwersalne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu.

Korzystając z grilla elektrycznego można przygotowywać te same potrawy, co na grillu węglowym lub gazowym. Warto o tym wspomnieć, ponieważ nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Elektryczne grille Weber działają jak wszystkie inne, natomiast ich przygotowanie do działania oraz późniejsze mycie jest o wiele prostsze i zajmuje dużo mniej czasu.