Czym jest HPS 600W?

Uprawianie roślin ma różne oblicza, bowiem można je hodować zarówno zewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Gdy bliższa jest nam pierwsza opcja, najlepiej zdecydować się na zakup growboxa oraz kompletu niezbędników, jak na przykład, mocne lampy.

Ile kosztuje dobre oświetlenie do growboxa?

hps 600wJeżeli zaplanowaliśmy hodowlę w growboxie, to pierwsze, co powinniśmy zrobić, to zdecydować o wyborze oświetlenia. W zależności od gatunku rośliny, potrzebują ona zróżnicowaną ilość światła oraz wody. O ile z dostępem do tej drugiej nie ma kłopotu, gdyż wystarczy zwykła „kranówka”, to oświetlenie winno być dobrane tak, by odpowiadało uprawie pod każdym względem. Jeżeli jest ona mała, nie będzie żadnego problemu, ponieważ wystarczy pojedynczy panel led-owy, natomiast do większych hodowli zaleca się lampy w formie specjalnych świetlówek. Do niewielkich upraw, szczególnie polecana jest lampa HPS 600W. Powodów jest kilka, ale tym decydującym jest fakt, że jest ona niezwykle wydajna. W zestawie znajdziemy również odbłyśnik, który pozwoli zapobiegać puszczaniu tak zwanych „zajączków”, które mogą przypalać rośliny. HPS 600W kosztuje około pięciuset złotych, jednakże jej zakup należy potraktować bardziej jako inwestycję, a nie wydatek, gdyż działa niezwykle wydajnie i posłuży, na pewno, długie lata. Tą lampę, jak i inne akcesoria, najprościej znaleźć w internecie, bowiem tam działają sklepy, których oferta zaspokoi nawet najbardziej wymagających growerów.

Oświetlenie ma kluczowe znaczenie w hodowli roślin, ponieważ to ono decyduje o efektywnym procesie fotosyntezy. Bez niej, roślina nie będzie mogła kwitnąć, a co za tym idzie, wydać plonu. Jednak prawda jest taki, że każdy grower popełnia błędy i nam też się przydarzą, ale w kwestii oświetlenia jest to wyjątkowo niepożądane.