Dowcipne portrety na zamówienie

 

Od zawsze uwielbiałam rysować i malować, już od najmłodszych lat moim atrybutem były kredki oraz ołówek. Spędzałam na rysowaniu każda wolna chwilę, potem, kiedy w wieku dziewięciu lat poznałam moja przyjaciółkę, spędzałyśmy na rysowaniu czas wspólnie. Obie ładnie rysowałyśmy i robiłyśmy swoiste konkursy, która ładniej coś namaluje. To były wspaniałe czasy. Obie miałyśmy też talent, który oszlifowany mógł się mocno rozwinąć.

Rysowanie śmiesznych karykatur na zamówienie

karykaturyJednak po szkole średniej każda z nas wybrała zupełnie inne kierunki studiów. Ja postanowiłam kontynuować moją pasję i poszłam na Akademię Sztuk Pięknych, moja przyjaciółka natomiast wybrała jakiś bardziej praktyczny kierunek. Ja nie wyobrażałam sobie, abym mogła w życiu robić coś innego niż malowanie. Na studiach bardzo dużo się nauczyłam, stawałam się coraz lepszym twórcą, ale po studiach jakoś ciężko było mi znaleźć nabywców na moje obrazy. Musiałam znaleźć zajęcie, które pozwoliłoby mi się otrzymać i móc cały czas malować, aż do czasu, gdy zostanę dostrzeżona. Zaczęłam wtedy rysować karykatury na zamówienie. Z początku robiłam to wyłącznie dla pieniędzy, z czasem jednak bardzo polubiłam to zajęcie i zaczęłam wkładać  w nie więcej serca. Moja karykatury spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem, klientom bardzo się podobały, chętnie zamawiali fascynujące karykatury zarówno dla siebie, jak i na prezent. Zazwyczaj malowałam karykatury ze zdjęć, bardzo rzadko zdarzało się, że mój model pozował mi na żywo. Zdjęcia w zupełności mi wystarczały. Byłam w stanie namalować karykaturę zarówno ołówkiem, węglem, akwarela, kredkami ołówkowymi czy pastelami – wszystko zgodnie z zamówieniem. Z czasem, kiedy zdobyłam renomę, Zaczęłam sobie coraz więcej liczyć za moje prace. Malowanie karykatur pozwoliło żyć mi na bardzo dobrym poziomie.

Karykatury są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Fajnie jest mieć mieć także swoja własna karykaturę, która można sobie powiesić na śmianie i czasem się pośmiać z samego siebie – jest to bardzo zdrowe. Dobrej jakości karykaturę możemy zamówić u artysty malarza, który może ją namalować dowolnym środkiem zarówno ze zdjęcia, jak też z żywego modela. Wystarczy tylko mieć odpowiednią kwotę pieniędzy i możemy bliskiej osobie podarować taki niebanalny prezent.