Drewniane łóżeczko niemowlęce

 

Nasze maleństwo już  lada chwila będzie na świecie i teraz jest najwyższa pora, aby zabrać się za urządzanie jego pokoiku. Co prawda na początku na pewno będzie spał z nami, chodzenie na nocne karmienia do innego pokoju chyba by mnie wykończyło bardzo szybko, i na tę okoliczność kupiliśmy kołyskę. Jednak jak  maluch podrośnie i przestanie budzić się na karmienie w nocy, przeniesiemy go do jego pokoju i do jego własnego łóżeczka, które właśnie zamierzamy kupić.

Łóżeczko odpowiednie dla niemowlaka

białe łóżeczko 120x60Tak więc zaczynamy meblować pokoik. Na początek maluch nie będzie potrzebował dużo. Wystarczy jakaś komódka na ubranka i potrzebne dla dziecka rzeczy, mała szafka na zabawki, kanapa dla osoby, która będzie z maluchem siedzieć i na przykład czytać mu bajeczki, przewijak oraz białe łóżeczko 120×60. Wszystkie meble będą w kolorze białym , uważam, ze to jest najbardziej odpowiedni kolor mebelków do pokoju małego dziecka. Wszystkie meble, w tym oczywiście łóżeczko, zrobione będą z naturalnego drewna, uważam, że takie meble będą najzdrowsze i najtrwalsze. Zdecydowaliśmy się na małe łóżeczko na początek, uważamy, ze na razie takie wystarczy, jak maluch podrośnie i tak pewnie będziemy zmieniać wystrój całego pokoju, nie ma więc sensu kupować większego łóżeczka, aby było „na zaś. Chciałabym łóżeczko z szufladą, dodatkowa przestrzeń do przechowywania zawsze si.ę przyda. Materac do łóżeczka wybierzemy dość twardy, bo taki  jest najbardziej odpowiedni dla małego dziecka, myślę, że zdecydujemy się na materac bambusowy, który jest najzdrowszy, ma właściwości antyalergiczne i na pewno naszemu maluchowi najprzyjemniej będzie się na nim spało. Łóżeczko chciałabym całkiem proste, bez żadnych ozdób, nie chcę, aby niemowlę miało zbyt dużo bodźców. Powinno być ono przede wszystkim bezpieczne dla dziecka, a przy tym ładne, ale możliwe proste.

Wybór łóżeczka dla dziecka to poważna decyzja, od niego w końcu będzie zależeć komfort snu malucha oraz jego bezpieczeństwo. na łóżeczko nie należy oszczędzać, lepiej jest kupić coś wysokiej jakości w nieco wyższej cenie, niż zdecydować się na nie tak dobre i bezpieczne łóżeczko, apotem zamartwiać się, czy aby nasz skarb jest w nim całkiem bezpieczny. Ale oczywiście łóżeczka używane, o ile są w dobrym stanie, również się sprawdzą.