Drewniany blat łazienkowy – jaki?

Urządzenie własnej, wygodnej łazienki to marzenie wielu osób. Kiedy już uda się kupić upragnione mieszkanie lub dom, trzeba zabrać się za zakup odpowiedniego wyposażenia. Oprócz wanny, prysznica czy umywalki ważny w łazience jest oczywiście blat. Wiele osób decyduje się po prostu na szafkę, jednak warto rozważyć inną opcję – blat drewniany.

Poszukiwania wygodnego blatu łazienkowego.

wygodny blat łazienkowy drewnianyAby dobrać właściwy blat, należy rozważyć najpierw kilka opcji. Musi on być odpowiednio dopasowany do wymiarów pomieszczenia. Każdy wygodny blat łazienkowy drewniany powinien być przede wszystkim wymierzony pod kątem wysokości zawieszenia. Jeśli decydujemy się na umywalkę nablatową, musi być on odpowiednio niżej, aby można było komfortowo korzystać z umywalki. Jeśli myślimy o umywalce wpuszczonej, pamiętajmy, że blat musi zakrywać je dolną część – najlepiej aby miał osłonę. Także szerokość blatu musi być dobrana do szerokości umywalki oraz tego, czy kran będzie nablatowy, czy też mocowany do umywalki. Dodatkowo pomyślmy o długości blatu – jeśli jest on robiony na zamówienie, to można dopasować ja do długości ściany i cieszyć się dodatkową przestrzenią wokół umywalki. Przy odpowiedniej długości blatu warto również rozważyć montaż dwóch umywalek co potrafi być bardzo wygodne, szczególnie jeśli w mieszkaniu jest jedna łazienka. Oczywiście bywają blaty, które mocowane są do ściany – jednak wtedy tracimy możliwość wygodnego przechowywania, To rozwiązanie jest optymalne wtedy, gdy łazienka jest duża i ma miejsce na szafki. W innym przypadku warto zdecydować się na blat z np. dwoma półeczkami. Nie dość, że ukryją one rurę od umywalki, to jeszcze łatwo przechowamy tam przybory łazienkowe. Możemy dodać przykładowo jedną wąską półkę u góry i wstawić tam wysuwane kosze lub, jeśli mamy taką możliwość, szufladki. Dyga półka zaś znajdzie się nisko, umożliwiając wstawienie tam dużych koszy na ręczniki.

Wybierając blat do łazienki, trzeba wymierzyć wiele przestrzeni i zastanowić się nad różnymi dogodnymi dla nas rozwiązaniami. Jeśli dobrze przemyślimy projekt i dopasujemy go do pomieszczenia, mamy pewność, że blat będzie wygodny i funkcjonalny. Zdaje się to być sprawą błahą, ale z całą pewnością sprawi, że korzystanie z wymarzonej łazienki będzie jeszcze przyjemniejsze.