Gdzie najlepiej ukryć domowy sejf?

Oglądając zagraniczne hity filmowe można zobaczyć, że w większości pokazywanych w nich domów ukryte są sejfy. W każdym filmie pojawiają się one mniej lub bardziej przypadkowo, ale zawsze gdzieś w jakimś momencie można je zauważyć. Niektóre są nawet bardzo dobrze ukryte, oczywiście najczęściej za wielkim obrazem wiszącym na ścianie na przeciwko drzwi wejściowych. W polskich domach też coraz częściej montowane są sejfy. W domach prawdziwych, a nie tych, które powstają na potrzeby rodzimych kinowych produkcji.

Domowy sejf najlepiej wmurować w ścianę

polecane sejfy domowe do wmurowaniaNie ma się czemu dziwić, że kupujemy do domu bezpieczne sejfy, w których trzymamy swoje pieniądze i inne kosztowności. Wszak oprocentowania na kontach oszczędnościowych w bankach spadły do minimalnego poziomu i dlatego wolimy trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie. Z drugiej zaś strony dobrze jest swój majątek przechowywać w miejscu, do którego osoby niepowołane nie będą miały dostępu. Najlepsze zabezpieczenie dla pieniędzy i kosztowności stanowią polecane sejfy domowe do wmurowania, które najlepiej jest zamówić i kupić przez internet. Jak już się taki sejf kupi to trzeba znaleźć kogoś bardzo zaufanego kto nam go w odpowiednim miejscu zamontuje. Wiemy już, że najlepiej wmurować sejf w ścianę, ale teraz jeszcze trzeba przemyśleć, w którą. Na pewno nie ma większego sensu skrywanie domowego sejfu za wspomnianym już obrazem. Jak już napisaliśmy – metoda ta znana jest z zagranicznych filmów. Każdy włamywacz pierwsze co zajrzy właśnie w takie miejsce. O wiele lepszym pomysłem będzie schowanie sejfu za dużą meblościanką lub niską komodą. Sejf w ścianie świetnie sprawdzi się za kaloryferem, który musi być oczywiście zdejmowany. Można też kupić trochę inny rodzaj sejfu i zamontować go w podłodze pod dywanem. Takie rozwiązanie pozwala na wrzucanie do sejfu pieniędzy bez konieczności jego otwierania.

Jeśli zainwestujemy w naprawdę porządny sejf to można go nawet postawić na widoku a i tak nikt się do niego nie dostanie. Lepiej jednak ukryć swoje kosztowności, bo dzięki temu nikt się o nich nawet nie dowie. Sejfy w ścianie to bardzo powszechne rozwiązanie, ale miejsca ich ukrycia są coraz bardziej niestandardowe. Zamontowaniem takiej bezpiecznej skrytki na kosztowności najlepiej zająć się samodzielnie, dzięki czemu nikt się o jej istnieniu nie dowie.