Gdzie sprawdzają się systemy parkingowe?

 

Po drogach publicznych przemieszcza się coraz więcej pojazdów. Jest to spowodowane podnoszeniem się zarobków gospodarstw domowych oraz dążeniem do niezależności. Podróż własnym pojazdem zdecydowanie daje większy komfort niż przemieszczanie się środkami transportu zbiorowego. Co więcej wiele osób wykorzystuje pojazdy mechaniczne jako narzędzie pracy do wykonywania czynności zawodowych. Wszystko to sprawia, że szczególnie w centrach miast dostrzec można wzmożony ruch kołowy.

Poprawne funkcjonowanie systemu parkingowego

System parkingowyNiemniej jednak należy zaznaczyć, że większość czasu pojazd jest nieużywany. W takim przypadku należy go pozostawić w miejscu, gdzie nie będzie on przeszkadzał innym kierującym oraz nie będzie stanowił zbędnego zagrożenia. Na terenie miast wyznaczone są specjalne strefy, w których kierujący może zostawić swój samochód za opłatą bądź bez jej uiszczania. Coraz popularniejsze są jednak obiekty, w których dostępne są miejsca parkingowe na wielu poziomach. Pozwala to uzyskać dużą przestrzeń do parkowania samochodów nawet w centrach dużych miast. Często parkingi wielopoziomowe znajdują się również koło obiektów takich jak galerie handlowe. Kluczem do sukcesu w takim przypadku jest odpowiednia organizacja tak żeby możliwie jak najlepiej i jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. W tym celu stosowane są dedykowane rozwiązania pozwalające osiągnąć wyżej opisany cel. System parkingowy może składać się z wielu elementów, które pozwalają na szybką identyfikację zbliżających się pojazdów. Przykładowo w przestrzeniach biurowych specjalne czytniki są w stanie zidentyfikować zbliżający się pojazd, a następnie otworzyć szlaban. Cały system może składać się między innymi z: wyświetlacza, wcześniej wspomnianego czytnika RFID, zintegrowanego interkomu czy terminala. Dodatkowy osprzęt jest opcjonalny.

Obudowa jest przeważnie wykonana z blachy malowanej proszkowo. Rozwiązanie świetlnie sprawdza się w budynkach biurowych oraz takich o podobnym przeznaczeniu. Co więcej na rynku dostępne są różne odmiany, które mogą być dostosowane praktycznie do charakterystyki dowolnego obiektu. Firmy oferujące takie rozwiązania są w stanie dostosować każdy układ pod konkretne potrzeby użytkownika. Kluczem do końcowego zadowolenia jest określenie potrzeb, a następnie zaplanowanie sposobu ich realizacji. Na podstawie tego można skonfigurować odpowiednio cały układ.