Gładka skóra dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego

Zagłębienia w skórze, które pojawiają się na skutek utraty kolagenu, ruchów mimicznych i opadania tkanek są przyczyną wielu kompleksów. Wraz z wiekiem można zauważyć coraz większą ilość zmarszczek, które spowodowane są zmniejszoną produkcją elastyny, ubytkiem kwasu hialuronowego, a także osłabieniem aktywności gruczołów łojowych. Na pojawienie się tego typu niedoskonałości wpływ ma także nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, nieodpowiednia dieta, stosowanie używek.

Zalety zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - łódźProcesu starzenia nie da się zatrzymać, jednak można go spowolnić. Ważne jest, by odpowiednio pielęgnować skórę, zadbać o zbilansowaną dietę, stosować wysokiej jakości kosmetyki. Pomocne bywają także zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z nich jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – Łódź to miasto, gdzie metoda ta cieszy się dużą popularnością. Jest skutecznym sposobem na pozbycie się bruzd nosowo-wargowych oraz innych rodzajów zmarszczek. Zabieg jest prosty, małoinwazyjny. Dzięki zastosowaniu preparatu znieczulającego nie powoduje bólu. Polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem hialuronowym. Występuje w postaci żelu, który doskonale uzupełnia miejsca, w których powstały zmarszczki. Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, gdyż naturalnie występuje w organizmie, jednak wraz z wiekiem jego ilość maleje. Powoduje to pojawienie się zmarszczek, utratę jędrności skóry. Zabieg z użyciem tego preparatu poprawia kondycję skóry, nawilża ją oraz ujędrnia. Preparat może być wstrzykiwany w każdy obszar ciała, jednak najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy. Dzięki niemu możliwa jest likwidacja zmarszczek, poprawa kondycji skóry. Wykorzystuje się go do modelowania twarzy, nosa oraz kości policzkowych.

Terapia z użyciem kwasu hialuronowego jest skutecznym sposobem na wypełnienie ubytków, które pojawiają się w skórze. Zaletą zabiegu jest fakt, iż jest mało inwazyjny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Czasem może pojawić się niewielki obrzęk. Czas utrzymania się pozytywnych efektów zależy od wielu czynników, przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych, trybu życia oraz rodzaju zmarszczek. Substancja ta jest bowiem usuwana przez organizm, co sprawia, iż należy zabieg powtórzyć.