Hotele na polskim wybrzeżu

 

Wiele polskich miejscowości nadmorskich od kilku lat pracuje nad tym, żeby przyciągać do siebie coraz więcej zagranicznych turystów. Mamy oczywiście piękne plaże i bogate zaplecze noclegowe, jednak brakowało w wielu miejscach nieco bardziej luksusowych rozwiązań. Dlatego też w kilku miastach postanowiono znaleźć inwestorów, którzy będą gotowi do postawienia nowoczesnych hoteli. Żeby ich przyciągnąć ogłoszono pewien konkurs projektowy. 

Projekty nadmorskich hoteli

interesujące projekty hoteli nowoczesnychCo prawda wszystkie polskie miejscowości nadmorskie przeżywają co roku oblężenie, jednak jest tak najwięcej naszych rodzimych turystów. A wiele większych miast z polskiego wybrzeża chciałoby przyciągnąć też więcej osób z zagranicy. Podjęto już nawet w tym celu konkretne kroki. Przede wszystkim powstał pomysł, by w najbardziej popularnych kurortach powstały luksusowe hotele. Ogłoszono więc konkurs na interesujące nowoczesne projekty hoteli i te, które okażą się najlepsze, będą zrealizowane z zyskiem dla biura projektowego. Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne zarówno ze strony architektów, jak i ze strony inwestorów z całego świata. Mogą oni, tak jak każdy, przeglądać nadsyłane prace na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Pomysłów na nowoczesne hotele jest mnóstwo. Część z nich to z założenia bardzo luksusowe miejsca wypoczynku, które będą miały pięć gwiazdek. Gdyby takie hotele powstały, na pewno wielu zagranicznych turystów przyjechało by do nich z czystej ciekawości, przy okazji korzystając z uroków naszego wybrzeża. A statystycznie jest tak, że część z klientów regularnie wraca do danego miejsca lub poleca je dalej. Część turystów uwielbia nowoczesne rozwiązania, dlatego konkurs na projekt na pewno zakończy się wielkim  sukcesem polskich kurortów. Tym bardziej, że już zadeklarowało się do współpracy kilku inwestorów.

W dzisiejszym świecie praktycznie wszędzie rozwój turystyki opiera się na dwóch filarach. Jednym z nich są turyści z kraju, drugim goście z innych państw. Od jakiegoś czasu polskie kurorty wczasowe szykują się do kampani, która ma przyciągnąć więcej turystów zagranicznych. Jednym z jej elementów jest budowa nowoczesnych hoteli, z których turyści bardzo chętnie korzystają. Na razie trwa konkurs na najciekawsze projekty.