Ile kosztują plastikowe doniczki?

Jeśli zamierzamy stworzyć własny mini ogródek na balkonie, tarasie lub domowym parapecie, jedną z najważniejszych rzeczy, jakie będziemy musieli nabyć będą pojemniki na kwiaty. Nie muszą być one wykonane z drogich materiałów czy posiadać bogatych zdobień, by z powodzeniem spełniać swoją funkcję i zapewnić roślinom odpowiednie usytuowanie na długi czas. Warto jednak zrobić w tym celu mały research.

Praktyczne i niedrogie pojemniki na kwiaty

doniczki plastikowe cenaDla miłośników roślin doniczkowych doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest hodowla kwiatów w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju kwiatowe akcesoria. Oprócz dobrej ziemi uprawnej oraz nawozu i odżywek, warto zadbać o odpowiednią ilość i różne rozmiary pojemników oraz osłonek dla roślin. Jeśli rozejrzymy się po sklepach, przekonamy się, że koszty doniczek mogą się radykalnie zmienić, w zależności od tego, czy akurat za produkcją danego typu przedmiotu stoi znana marka czy też niszowy producent. Jeśli chodzi o doniczki plastikowe cena będzie się jednak różniła minimalnie, ponieważ jest to stosunkowo tani surowiec. Koszt doniczek będzie zależał od ich wielkości. Jeśli postawimy na zakup hurtowy i nabędziemy na przykład cały zestaw różnych wymiarów osłonek – na pewno zaoszczędzimy. Drożej wypadnie jednak detaliczny zakup poszczególnych produktów. Donice wykonane z plastiku będą najtańszym rozwiązaniem z możliwych i to bez względu na to, gdzie zdecydujemy się je nabyć.

Cena będzie się też różniła w zależności od tego, czy na doniczkach znajdują się dodatkowe zdobienia lub modne aplikacje – na które rośliny i tak reagują obojętnie. Nabywając te w podstawowym jednokolorowym wariancie na pewno nie musimy martwić się o to, że wydamy majątek. Do zestawu warto też nabyć kilka rodzajów plastikowych podstawek pod rośliny, by móc wymienić je w razie potrzeby.