Ile kosztują stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne podbijają świat. Dosłownie wszędzie jest ich coraz więcej. Niskie koszty jazdy takimi samochodami to argument, który przemawia do każdego. Naładowanie samochodu elektrycznego do pełna przy obecnych cenach energii to koszt rzędu maksymalnie piętnastu złotych. To w zupełności wystarczy do pokonania około czterystu kilometrów. A zatem na jednym tankowaniu elektryka oszczędzamy około dwustu złotych względem innych rodzajów paliw.

Poszukajmy stacji ładującej w najlepszej cenie

stacja do ładowania samochodów elektrycznych - najlepsza cenaKażdy właściciel pojazdu z silnikiem elektrycznym musi swoje auto regularnie ładować. Można to zrobić za darmo na jednej ze stacji benzynowych, które taką możliwość udostępniają. Na stacjach ładowanie samochodu trwa około czterdziestu minut. Mają tam bowiem stacje ładujące, które samochody elektryczne ładują błyskawicznie. Jeśli wolimy swój samochód naładować pod domem to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie przy nim postawić własną stację szybkiego ładowania. Wystarczy przejrzeć oferty firm, w których sprzedawana jest stacja do ładowania samochodów elektrycznych – najlepsza cena, jaką obecnie możemy znaleźć to około pięć tysięcy złotych. Za tyle, mniej więcej, możemy kupić stację o mocy równej tym, które udostępnione są na stacjach benzynowych. A to oznacza, że swój samochód naładujemy pod swoim domem w czterdzieści minut do pełna. To jest tak, jakbyśmy mieli pod domem własną stację benzynową – jeśliby to odnieść to pojazdów z silnikami spalinowymi. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście połączenie stacji ładującej z instalacją fotowoltaiczną. W wielu nowoczesnych domach jest to właśnie rozwiązane w taki sposób. Wtedy koszt naładowania samochodu jest równy zeru. Nie dość, że naładujemy nasz samochód błyskawicznie to jeszcze nie będzie nas to nic kosztować. Jazda samochodem za darmo to przecież marzenie większości Polaków.

Kupno stacji do ładowania samochodu elektrycznego powinno być priorytetem dla każdego właściciela takiego auta. Przecież to daje nam absolutną wolność w korzystaniu z bardzo taniego samochodu elektrycznego. Szybkie stacje kosztują około pięciu tysięcy złotych. Można je kupić w wielu wersjach wizualnych, a wszystkie wyglądają ultra nowocześnie a wręcz kosmicznie. Taka stacja to nie tylko ładowania auta, ale również ozdoba podjazdu.