Jak dobrze kupić używany ciągnik siodłowy?

Większość firm transportowych korzystających z pojazdów ciężarowych do swojego funkcjonowania potrzebuje floty minimum kilku samochodów ciężarowych. Jednej ciężarówki używają najczęściej przedsiębiorcy współpracujący z inną firmą na zasadzie samozatrudnienia. Bez znaczenia na wielkość używanej floty mali i mniejsi przedsiębiorcy kupują głównie używane ciągniki siodłowe. I większość ma zawsze dylemat jak kupić dobrze taki używany pojazd ciężarowy?

Dokładnie sprawdźmy ciągnik przed zakupem

ciągniki siodłowe używaneZanim zdecydujemy się na zakup pojazdu ciężarowego dokładnie go sprawdźmy. Sam ciągnik potrafi kosztować minimum sto tysięcy, więc jest to kwota znacząca. Dobrze by było, gdyby taki zakup szybko na siebie zarobił a zainwestowane pieniądze szybko się zwróciły. Dlatego kupując używany ciągnik musimy wiedzieć o nim wszystko. Można dokładnie przejrzeć książkę serwisową oraz informacje zapisane po numerze vin. Przed zakupem najlepiej obejrzeć silnik w towarzystwie jakiegoś fachowca od samochodów ciężarowych. Czasem można nie zauważyć pewnych ukrytych wad w pojeździe, co potem spowoduje niepotrzebne przestoje. Idealna sytuacja to taka, w której mamy jakiegoś zaprzyjaźnionego dealera sprzedającego ciągniki siodłowe używane. Jeśli możemy mieć do kogoś zaufanie i pewność, że sprzedaje nam sprawne pojazdy. Wiadomo też, że nikt nam nie powie, że sprzeda nam nie do końca sprawny pojazd. Trzeba na to wszystko uważać, bo zainwestowanie dużej kwoty w kupno samochodu ciężarowego musi być możliwie jak najpewniejsze. Wydaje się, że najlepszym sposobem jest obejrzenie ciężarówki z jakimś zaufanym mechanikiem od samochodów ciężarowych. Chcąc zminimalizować ryzyko lepiej będzie po prostu podejść do kupna ciągnika siodłowego bez nawet minimalnego zaufania do sprzedającego. Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze warto dokładnie przyjrzeć się kupowanemu pojazdowi.

Jeśli dobrze się poszuka to można znaleźć używaną ciężarówkę w stanie idealnym. Naprawdę takie są, a większość takich ciężarówek sprzedawanych jest po leasingu. Jeśli trzeba zainwestować dużą sumę pieniędzy to trzeba wykazać się dużą ostrożnością w dokonywaniu zakupu. Samochód musi na siebie zarobić, a więc musi być maksymalnie sprawny co uchroni firmę przed koniecznością postoju. Na szczęście świetnych ofert sprzedaży na rynku motoryzacyjnym nie brakuje.