Jak działają folie antywłamaniowe?

Folia antywłamaniowe mimo, że na pierwszy rzut oka nie są zbyt widoczne potrafią skutecznie ochronić naszą posiadłość przed włamywaczem. Dzięki swojej transparentności sprawiają, że osoba, która będzie chciała się dostać przez okno z pewnością będzie w nie małym zaskoczeniu po rozbiciu szyby. Na ich podstawie włamywacz nie jest w stanie określić czy ktoś znajduje się wewnątrz jak ma to miejsce w przypadku rolet.

Folia antywłamaniowa – dlaczego warto ją zamontować?

folie antywłamaniowe wrocławZwykle folie antywłamaniowe naklejane są od wewnątrz, po czym ich krawędzie chowane są pod uszczelki. Sprawia to, że z zewnątrz nie można określić, czy okno posiada zainstalowaną folię. Sama zasada działania folii jest stosunkowo prosta. Kiedy dochodzi do wybicia szyby, przytrzymuje ona rozbite szkło w jednym kawałku, wówczas zerwanie jej jest niezwykle trudne oraz czasochłonne. Sama folia wykonana jest z grubych warstw folii PET, które posiadają od 80 do 340 mikronów grubości. Dzięki materiałowi zastosowanemu w jej produkcji dodatkowo chroni ona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi zarówno osoby mieszkające wewnątrz jak i sprzęt oraz meble, które w kontakcie z promieniowaniem UV blakną. Bardzo wiele osób jest także narażonych nie tylko na włamania, ale na akty wandalizmu w postaci wrzucanych niebezpiecznych przedmiotów do wnętrza pomieszczeń. Folia antywłamaniowa sprawdzi się więc w budynkach, które znajdują się w niebezpiecznej dzielnicy. Jeśli chodzi o folie antywłamaniowe wrocław jest miastem, w którym odnajdziemy wielu producentów folii chroniących nasze mieszkania przed kradzieżą.

Folie antywłamaniowe zapewniają bezpieczeństwo domownikom w różnych aspektach. Ich głównym zadaniem jest oddzielenie niebezpieczeństw panujących na zewnątrz od wnętrza pomieszczeń. Również podczas wybuchu poza budynkiem doskonale zabezpieczą przed niebezpiecznymi odłamkami szkła.