Jak uchronić się przed komarami?

Latem lubi prawie cały dzień spędzać na dworze. To właśnie wtedy urok całego lata jest bardzo przyjemny. Za dnia oczywiście świeci słońce i się wygrzewamy na słońcu korzystając z róznego rodzaju atrakcji lata. Jednym z nich jest pływanie w basenie czy też opalanie nad wodą. Nic nam w sumie nie przeszkadza chyba, że nadmiar słońca, które czasem oczywiście może być bardzo gorące.

Działanie świecy na owady

polecana świeca na komaryZalety tej pięknej pory roku to oczywiście nie wszystko. Wraz z latem pojawiają się i to szczególnie wieczorami nasi przyjaciele komary. Są one uciążliwe i czasem nie ma już sił do walki z nim. Na szczęście istnieje polecana świeca na komary, która świetnie je wypłasza może nie na stałe, ale przynajmniej na jakiś czas. Dzięki takim świecom możemy w spokoju w gronie rodziny czy przyjaciół posiedzieć w ogrodzie przy ognisku czy grillu. Tak samo nad wodą, gdzie jest ich czasem cała plaga taka świeca może super uratować nasza imprezę nad wodą czy też biwakowanie. Świetna alternatywą na pozbycie się komarów jest świeca o zapachu citronelli. Nie jest to nic innego jak bogato wybrany olejek wytworzony z różnego rodzaju roślin. Dzięki jego aromatycznemu i zarazem bardzo intensywnemu zapachowi komary odlatują i pozwalają nam na spokojne siedzenie w ogrodzie. Pewnie nazwa sama w sobie nic nam nie mówi. Spokojnie to nic innego jak trawa cytrynowa. Jej wykorzystanie jest bardzo szerokie w kosmetyc. Tu jednak świetnie sprawdza się świecach na komary. Daje ona nam dodatkowe plusy, bo nie tylko odstraszy nam komary, ale dzięki światłu które płonie mamy ciekawe oświetlenie. Dzięki temu nie musimy zapalać żadnych innych lamp czy latarni, a tym samym nie będą się zbierać wokół naszego stołu inne owady jak ćmy czy osy. Dzięki swojej kolorystyce możemy zrobić fajny klimat wieczorem, rozstawiając je po różnych miejscach w ogrodzie. Uwolnimy się od komarów i spokojnie będziemy mogli się zrelaksować. Olejek użyty w świecy świetnie też uspokoi szczekające psy, gdyż posiada również takie działanie.

Świece tego rodzaju to najlepsze wyjście przy plagach komarów, które niestety nam towarzyszą każdego lata. Jednak jak już wspomnieliśmy na początku lato to czas suszy i upału. Też powinniśmy być ostrożni w ich używaniu, najlepiej umieszczać je w specjalnych naczyniach czy też kielichach, dzięki czemu unikniemy podpalenia czy poparzenia. Powinny też być tak umieszczone, żeby nie miały do nich dostępu dzieci. Na pewno pomogą one nam cieszyć się urokami letniego wieczoru.