Jak właściwie dobrać naszyjnik do dekoltu?

Dobór naszyjnika do outfitu tylko z pozoru wydaje się być łatwym zadaniem. Poza zwróceniem szczególnej uwag na to, czy wyżej wymieniony pasuje do stylu danego ubioru należy wziąć pod uwagę także inne aspekty, jak choćby rodzaj dekoltu w bluzce czy sukience. W związku z powyższym zanim zapadnie decyzja o wybraniu konkretnego naszyjnika, niewątpliwie warto zapoznać się z zasadami jego doboru właśnie w kontekście dekoltu.

Dobór naszyjnika krok po kroku

naszyjnik z pereł czarnychW sklepach jubilerskich jak i tych odzieżowych znajdują się rozmaite rodzaje biżuterii. Część z nich świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie casualowych stylizacji natomiast część, jak choćby naszyjnik z pereł czarnych, jako dodatek do tych bardziej eleganckich. Bez względu jednak na to jaki rodzaj outfitu zostanie włożony, należy zawsze brać pod uwagę dekolt w wybranej przez siebie sukience czy bluzce. W przypadku tego w kształcie litery V, potocznie znanego jako dekolt w serek, idealnie sprawdzi się naszyjnik o zbliżonym kształcie. W odniesieniu do dekoltu w kształcie litery U najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie do niego naszyjnika składającego się z kilku sznurków czy łańcuszków. Dla osób, które stawiają na delikatną i niemal niezauważalną biżuterię, dobrą opcją niewątpliwie okaże się niedługi naszyjnik z zawieszką. Osoby, które w swojej stylizacji postawią na odzież z dekoltem w tak zwaną łódkę, niewątpliwie powinny zrezygnować z wkładania jakiegokolwiek naszyjnika, ponieważ w innym wypadku dojdzie do zaburzenia kształtów. Do dekoltu w kształcie fali idealnie pasować będzie naszyjnik z dużą ilością sznurków lub łańcuszków, dokładnie tak samo jak w przypadku wspomnianego wcześniej dekoltu w literę U. Dekolt zabudowany wielu osobom może kojarzyć się jako ten, który nie daje możliwości włożenia jakiegokolwiek naszyjnika. Otóż jak się okazuje nic bardziej mylnego. W jego przypadku idealne będą krótkie i masywne naszyjniki.

Podsumowując – dobór odpowiedniego naszyjnika do danego rodzaju dekoltu to nie lada wyzwanie. Nie mniej jednak opanowanie jego zasad nie należy do zbyt trudnych, a stosowanie ich może przynieść wymierne korzyści jeśli chodzi o prezencję danego outfitu. Co ciekawe, za pośrednictwem wyżej wspomnianych można w łatwy sposób modelować sylwetkę oraz kreować złudzenie optyczne.