Jaki udźwig mają wózki autonomiczne?

W przestronnych halach magazynowych pracy znajdzie się dosyć dla dużej grupy ludzi, jednak sprytni przedsiębiorcy szybko ograniczają liczbę miejsc do pracy. Robią to wykorzystując wózki autonomiczne, które są oznaką tego, iż przedsiębiorstwo weszło w nowa fazę rozwoju i jest w stanie wykorzystywać inteligentne technologie.

Transportowe wózki autonomiczne to przyszłość magazynowania

autonomiczny wózek transportowyCzęsto wózki autonomiczne mają formę płaskiej, niewielkiej platformy, która może pomieścić nawet kilka ton towarów, jeżeli zostanie odpowiednio zładowana, do czego też często służą automatyczne lub zrobotyzowane systemy. Nie dziwi już nikogo magazyn, w którym pracuje tylko jedna osoba i dodatkowo nie ma ona szczególnie nic do roboty, gdyż tylko kontroluje pracę wielu skomplikowanych urządzeń, które w głównej mierze pracują samodzielnie. Ogromną zaletą takich wózków jest fakt, że niweluje się do minimum ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Nowoczesny autonomiczny wózek transportowy posiada kompleksowy zestaw czujników, który jest w stanie zareagować na każde zagrożenie. Dzięki tej technologii autonomiczne wózki nie tylko przemieszczają się po wyznaczonych przez czujniki magnetyczne trasach, ale są też w stanie efektywnie reagować na niespodziewane sytuacje, które często mają miejsce, gdy organizuje się załadunek kilku pojazdów jednocześnie lub trwa akurat sezon wysyłkowy, który jest wymagającym okresem.

Prace magazynowe wymagają udziału osoby, która je zaplanuje, jednak ich wykonanie jest już kwestią otwartą i jeżeli dysponujemy maszynami, które są w stanie zrobić to bez naszego udziału, warto je wykorzystać. Zaoszczędzimy wówczas na pensji kilku magazynierów, a te pieniądze wydać można na innowacje, które zapewnią zupełnie nowe miejsca pracy dla specjalistów.