Jakie korki pneumatyczne wybrać?

Instalacje przemysłowe, kanalizacyjne, czy też wodociągowe przed oddaniem do użytku musza przejść szereg testów. Maja one za zadanie potwierdzić, czy dana instalacja spełnia ogólnie przyjęte normy szczelności. Do wykonania takich testów przydatne mogą się okazać specjalne akcesoria.

Zastosowania korków pneumatycznych

korki pneumatyczne do prób szczelnościKażda instalacja, czy nawet zbiornik przemysłowy, zanim zostanie oddany do użytku, musi przejść szereg testów. Maja one na celu udowodnienie, że dana instalacja w ogóle może być dopuszczona do użytku, ze względu na spełniane przez nią normy szczelności. Zazwyczaj w tym celu wykorzystywane sa korki pneumatyczne do prób szczelności, które maja także wiele innych zastosowań. Oprócz prób szczelności korki takie są wykorzystywane również do szybkiego uszczelniania instalacji, w której dochodzi do jakiś wycieków. Korki takie sa zazwyczaj stworzone z kauczuku naturalnego, dzięki czemu mogą znacznie lepiej dopasować się kształtem do ubytku. Są one dostępne także w wielu różnych wersjach, które różnią się miedzy sobą przede wszystkim rozmiarami. Dzięki temu można je bez trudu stosować podczas testów dużych zbiorników, rur o dużej średnicy, czy tez bardzo pojemnych zbiorników. Właśnie dlatego tego typu korki sa obecnie bardzo popularne. Ich kolejna zaletą jest fakt, ze można je stosować również w przypadku, gdy zaistnieje konieczność szybkiego, tymczasowego lub trwałego uszczelnienia różnych instalacji. Wszystko to powoduje, że korki te są w obecnych czasach niezwykle wprost popularne.

Testy szczelności wykonywane sa każdorazowo przed oddaniem danej instalacji o użytku. Do przeprowadzania takich testów bardzo przydać mogą się specjalne elementy uszczelniające. Można ich także użyć w przypadku, gdy instalacja czy też zbiornik ulegną rozszczelnieniu.