Kiedy stosuje się pasy unieruchamiające pacjenta?

Szpitale to miejsca, w których czasami zachodzi konieczność unieruchomienia pacjenta przy pomocy specjalnych pasów. Przyczyną tego może być atak szału, agresja, próby okaleczania czy też stwarzanie zagrożenie dla siebie i otoczenia. Unieruchomienie pacjenta zapewnia mu bezpieczeństwo.

Używanie pasów unieruchamiających w celu zapewnienia bezpieczeństwa

solidne pasy skórzane do unieruchomienia pacjentaPacjenci cierpiący na różnego rodzaju choroby, wywołujące w nich agresję, znaczną nadpobudliwość ruchową, czy podczas ataków wymagają zabezpieczenia pasami. Solidne pasy skórzane do unieruchomienia pacjenta stosowane są kiedy chory stwarza zagrożenie dla siebie samego oraz otoczenia. Stosowane są podczas ataków epilepsji, aby pacjent nie zrobił sobie krzywdy. Pasy chronią również pacjentów, którzy próbują samookaleczeń oraz mają problemy psychiczne. Dzięki skutecznemu unieruchomieniu pacjenta personel medyczny może kontynuować badanie lub podawanie leków. Celem pracowników jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi. Innym stosowanym zabezpieczeniem jest zastosowanie kaftana bezpieczeństwa. Stosuje się go w przypadku osób chorych psychicznych, które stwarzają zagrożenie. Używane są również u osób agresywnych będących pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Stosuje się je w chwilach napadu szału. Skórzane pasy do unieruchamiania pacjentów na łóżku szpitalnym wykonana są z mocnej i trwałej skóry naturalnej. Zazwyczaj wykonuje się je ze skóry bydlęcej, która jest bardzo wytrzymała. Skórzane pasy należy czyścić olejem, który jednocześnie będzie konserwował skórę. Za pomocą jednego pasa można przymocować obydwie kończyny pacjenta do ramy łóżka. Do unieruchomienia całego pacjenta potrzebne są cztery pasy pasy – na ręce, klatkę piersiową, uda oraz nogi. Pasy wykonane są z niezwykle solidnego materiału i specjalne zabezpieczenia uniemożliwiają pacjentowi samodzielnego oswobodzenia się. Metalowe elementy pasów pokryte są powłoką antykorozyjną. Pasy wzmocnione są wysokiej jakości nićmi i zapinane są za pomocą solidnych sprzączek.

Zazwyczaj na oddziałach psychiatrycznych czy neuropsychiatrycznych pasy unieruchamiające stosowane są najczęściej. Ich użycie ma na celu zabezpieczenie pacjenta, aby nie wyrządził sobie samemu krzywdy, oraz żeby nie stwarzał zagrożenia dla ludzi wokół. Pasy stosowane są również podczas transportu medycznego.