Kiedy warto kupić przetwornik ciśnienia?

Wykrycie nieszczelności w instalacji, szczególnie tej produkcyjnej jest bardzo trudne. Mija zazwyczaj bardzo dużo czasu, że za spadek wydajności pracy danego zakładu odpowiada mikrouszkodzenie rurociągu. Można to jednak wykryć znacznie wcześniej dzięki odpowiednim urządzeniom pomiarowym.

Korzyści ze stosowania przetworników ciśnienia

przetwornik ciśnienia 0 10vWykrycie jakiego mikrouszkodzenia w rurociągu produkcyjnym może być bardzo trudne. Wszystko dlatego, że zazwyczaj trudno samodzielnie skojarzyć spadek wydajności zakładu ze spadkiem ciśnienia w instalacji produkcyjnej. Dlategom też obecnie wielu zarządców zakładów produkcyjnych zakupuje przetwornik ciśnienia 0 10v. Jest to urządzenie, które umożliwia monitorowanie poziomu cieśnienia w danej instalacji, pokazuje on również spadek wartości ciśnienia, które może świadczyć o usterce w danej instalacji. Nic więc dziwnego, że obecnie zdecydowana większość zakładów produkcyjnych jest wyposażona w te niewielkie urządzenia pomiarowe. Oprócz fabryk, bardzo często takie mierniki można spotkać w instalacjach wodociągowych, czy też kanalizacyjnych. Ich działanie jest bardzo proste – przetwornik przetwarza ciśnienie na impuls elektryczny, który służy do odpowiedniego ustawienia wskaźnika na tarczy miernika. Tym samym, można otrzymać aktualną wartość ciśnienia w instalacji w czytelnej formie. Oczywiście, przetworników ciśnienia aktualnie jest bardzo dużo a nie każdy będzie nadawał się do każdego typu instalacji. Przy wyborze takiego miernika trzeba się kierować przede wszystkim maksymalną wartością cieśnienia w danej instalacji. Bardzo często okazuje się, że nieodpowiednio dobrany przetwornik tego typu nie jest w stanie wskazać prawidłowej wartości ciśnienia w instalacji. Tymczasem korzyści z posiadania takiego przetwornika sa bardzo duże. Przede wszystkim pomaga on wykryć usterki rurociągów na wczesnym ich etapie. Dzięki temu, naprawa takiego rurociągu, gdy usterka nie jest jeszcze zbyt rozległa może trwać krócej i być mniej kosztowna.

Każda instalacja produkcyjna musi być we właściwy sposób monitorowa. Tylko w takim wypadku będzie można mieć gwarancje, że nie doszło do uszkodzenia jakiegoś jej elementu, na przykład rurociągu. Do monitorowania takich instalacji warto wykorzystywać specjalne mierniki, badające na przykład wartość ciśnienia w rurociągu.