Kiedy warto oddać samochód na szrot?

Szroty samochodowe kojarzą nam się najczęściej z autami przywożonymi do kraju w ilościach hurtowych zza naszej zachodniej granicy. Chociaż w naszym kraju nikt nie oddaje kilkuletnich samochodów na szrot, ponieważ dla nas takie auta są praktycznie jak nowe. Szroty to tak naprawdę nic innego jak złomowiska samochodowe, do których oddaje się najczęściej auta całkowicie niesprawne lub bardzo stare. Takie samochody – nawet niejeżdżące – mogą kryć w sobie prawdziwe skarby.

Na szrocie auta rozbiera się na części

szrot busko zdrójWłaściciele pojazdów niesprawnych, z których już od dawna nie można korzystać, mogą zdecydować się na oddanie takiego auta na złom lub na szrot. Jeśli nie mówimy tutaj o autach zabytkowych to na pewno warto to zrobić, ponieważ za każdy samochód trzeba opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Nawet jeśli auto od lat zalega na posesji to i tak musi być ubezpieczone w obowiązkowym zakresie. Dlatego właśnie – prędzej czy później – większość właścicieli takich pojazdów jest zmuszonych do dokonania ich kasacji czy zezłomowania. Takie właśnie usługi świadczy bardzo profesjonalny szrot Busko Zdrój, który za odebrane od właścicieli samochody całkiem dobrze płaci. Ale tak na prawdę auto oddane na szrot może się okazać prawdziwą żyłą złota. Jest ono tam rozbierane na części, a każda część jest dokładnie sprawdzana pod względem swojej sprawności. Im starsze samochody tym więcej warte są do nich części, które bardzo często okazują się jeszcze w stu procentach sprawne. Odzyskuje się przede wszystkim silniki, ale również gaźniki czy inne samochodowe podzespoły. Szroty zajmują się naprawą takich części samochodowych, a potem zarabiają całkiem sporo na ich sprzedaży. Dla właścicieli starych aut oddanie samochodu na szrot to najprostszy sposób na pozbycie się kosztów związanych z jego obowiązkowych ubezpieczeniem.

Skorzystanie z usług szrotu samochodowego jest bardzo proste, bo każdy taki punkt kasacji starych samochodów dysponuje lawetą, która po samochód może przyjechać pod wskazany adres. Oddanie niesprawnego auta na szrot jest korzystne dla każdej ze stron. Właściciel za oddanie starego auta dostaje jeszcze symboliczną zapłatę, która najczęściej wynosi kilkaset złotych. Natomiast głównie chodzi o to, że można w końcu przestać płacić ubezpieczenia, z których i tak się nie korzysta.