Klatki dla świnek morskich

 

Klatka jest dla gryzonia niemal całym światem, ponieważ to w niej spędza najwięcej czasu. To w klatce śpi, je, bawi się, dba o swoją higienę oraz chowa się jeśli czuje się zestresowany. Warto zadbać by ta klatka była dla zwierzątka bezpieczna i wygodna, by dobrze się ono w niej czuło. Każdy z gryzoni wymaga nieco innej klatki, ponieważ różnią się one od siebie zwyczajami i rozmiarami. Przykładowo świnka morska wymaga większej klatki niż na przykład myszka.

Wybór klatki dla świnki morskiej

klatka dla świnki morskiejŚwinki morskie, czyli Kawie Domowe to wspaniale towarzyszki kochane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to gryzonie o miłym usposobieniu lubiące kontakt z człowiekiem, zwłaszcza pieszczoty, zabawy i dawanie przysmaków, na które reagują na ogół wesołym gwizdaniem, lub pełnym zadowolenia pomrukiwaniem. Świnki są zwierzętami stadnymi, źle znoszącymi samotność, dlatego warto rozważyć od razu kupno lub adopcję przynajmniej dwóch świnek. Jednak zanim zdecydujemy się na ten krok warto zapewnić zwierzęciu odpowiednie warunki. Duża klatka dla świnki morskiej powinna mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary-na pewno nikt z nas nie chciałby być stale zamkniętym w ciasnym pomieszczeniu bez możliwości wyjścia-taka sytuacja jest niekomfortowa również da świnki. Nawet jeśli zapewniamy jej regularny wybieg i zabawę poza klatką, to jednak w niej spędzi większość dnia. Warto więc by klatka była na tyle duża, by świnka mogła się w niej swobodnie poruszać, bawić się i spacerować. Kiedy już wybierzemy klatkę należy odpowiednio ją wyposażyć. Potrzebny będzie domek, w którym świnka będzie mogła czuć się bezpiecznie, miskę na wodę lub poidełko oraz miski na jedzenie, najlepiej dwie-na karmę suchą oraz na owoce i warzywa, które świnki wprost uwielbiają. Świnki Morskie nie są zwierzętami skocznymi a także nie wspinają się, dlatego też ich klatka nie musi być wysoka, nie ma też potrzeby by zawierała piętra. Klatkę można wyposażyć także w zabawki i polarowe legowiska i hamaki, które cieszą się u świnek dużym powodzeniem.

Udomowione już przed wiekami świnki morskie są wspaniałymi towarzyszami i są niezwykle popularnymi gryzoniami domowymi. Decydują się na nie miłośnicy gatunku, a także osoby, które chcą mieć zwierzę, ale nie mogą sobie pozwolić na psa lub kota. Są rozmaite rasy świnek, w tym skinny, czyli rasa pozbawiona sierści, odpowiednia dla alergików.