Kompleksowe usuwanie pluskiew

Wyróżniamy wiele owadów pasożytniczych, czyli tych, odżywiających się naszą krwią. Wśród nich na szczególne „wyróżnienie”, zasługują pluskwy, wszak są nosicielami wielu chorób i schorzeń, mogących skutecznie uprzykrzyć życie nam lub naszym bliskim.

Kto w Łomiankach zajmuje się dezynsekcją?

usuwanie pluskiew - łomiankiTrzeba powiedzieć, że pluskwy mają w naszych domach istny raj, wszak jeśli mamy rodzinę i na przykład kota lub psa, to potencjalnych żywicieli wystarczy dla kilku, a nawet kilkunastu pluskiew. Dodajmy, że są one owadami pasożytniczymi, podobnie, jak komary, kleszcze, gzy i meszki. Ale o ile eksterminacja kleszczy komarów, gzów i meszków jest prosta, tak zwalczanie pluskiew wymaga dużo większego zachodu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ich kolonią. Wówczas, koniecznością staje się interwencja ekipy dezynsekcyjnej, która, gdy zajdzie taka potrzeba, jest gotowa na to, by kuć podłogi i ściany. Zresztą to nic dziwnego, albowiem w przypadku tych owadów nie ma żartów i muszą być one wytępione do ostatniego osobnika, z uwagi na to, że kolportują wiele niebezpiecznych dla ludzi i zwierząt patogenów i drobnoustrojów. Mogą one wywołać śmiertelnie niebezpieczne zapalenie mózgu, szczególnie groźne dla dzieci oraz seniorów. Warto również dodać, że w przypadku kleszczy, komarów, gzów czy meszków, stosuje się specjalne opryski, które są niezwykle skuteczne i problem raz wyeliminowany, zazwyczaj nigdy nie powraca. A nawet jeżeli, by tak się stało, to usługi dezynsekcyjne są objęte gwarancją, w ramach której ekipa przyjeżdża i realizuje kolejną usługę w stu procentach nieodpłatnie. W przypadku pluskiew, jeśli jest ich mało, stosuje się silne środki biobójcze, natomiast jeśli mamy do czynienia z pokaźnych rozmiarów kolonią, wdraża się bardziej drastyczne, ale skuteczne działania. Gdy chcemy zdecydować się na fachowe usuwanie pluskiew – Łomianki to miejsce, gdzie usługi realizują tutejsze, jak i warszawskie firmy dezynsekcyjne. Większość z nich działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, nie wyłączając dni ustawowo wolnych od pracy.

Wszystkim, którzy dotychczas nie mieli problemów z dokuczliwymi, groźnymi i niepozornymi owadami, jak pluskwy, trudno wytłumaczyć, że usługi dezynsekcyjne są czymś, co może okazać się im niezbędne. Jednak widać tak musi być, wszak bycie mądrym po szkodzie jest wpisane w nasze narodowe DNA.