Korzyści laserowego usuwania owłosienia

Każda kobieta pragnie mieć gładką i nieskazitelną skórę, dlatego wiele z nich poświęca bardzo dużo czasu na jej pielęgnację i odżywianie, a zabiegi związane z usuwaniem niepożądanego owłosienia zajmują im bardzo dużo czasu. Nic zatem dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się zabiegi laserem, których celem jest szybkie, skuteczne, a co najważniejsze, trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Metoda ta zyskuje na popularności, gdyż jest ona doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób, które chcą zaoszczędzić czas i nie lubią spędzać w łazience zbyt dużo czasu.

Laser trwale usuwa owłosienie

laserowe usuwanie owłosienia szczecinZabieg ten oferowany jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej, może go wykonać wykwalifikowana i doświadczona kosmetyczka, bo tylko wówczas jest bezpieczny i skuteczny. Wiele zalet posiada laserowe usuwanie owłosienia Szczecin jest miejscem, gdzie wykonywane są tego typu zabiegi, a efekty są trwałe. Do zabiegu wykorzystuje się emitowaną przez laser wiązkę intensywnego światła. W efekcie tego dochodzi do zniszczenia struktur, które są odpowiedzialne za wzrost włosków, co sprawia, że nie odrastają. Zabieg ten nie powoduje dużego dyskomfortu, czasem niektóre osoby skarżą się na lekki ból, jednak często zdarza się, że towarzyszy mu jedynie lekkie szczypanie lub swędzenie. Jest możliwe zastosowanie maści znieczulającej, która eliminuje tego typu problem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, jednak znika to po kilku godzinach. Efekty zabiegu są zależne od tego, ile razy go wykonamy. Konieczne jest powtórzenie depilacji, gdyż włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu i nie wszystkie zostaną zniszczone. Seria zabiegów w odstępach kilkutygodniowych z reguły przynosi pożądane efekty i sprawia, że możemy cieszyć się gładką skórą. Osoby, które chcą skorzystać z laserowego usuwania owłosienia, powinny zrezygnować z opalania co najmniej miesiąc przed zabiegiem, nie powinny także w tym czasie stosować depilatorów, a także plastrów do depilacji.

Dopuszczalne jest używanie maszynek do golenia i kremów do depilacji. Zabieg ten nie należy do najtańszych, a jego cena jest zależna od tego, jaka partia ciała jest depilowana. Coraz bardziej popularne staje się także kupowanie laserów do depilacji do użytku domowego, jednak zdecydowanie bezpieczniejsze jest korzystanie z usług doświadczonych osób, które wykonują ten zabieg w sposób całkowicie bezpieczny i skuteczny.