Korzyści z kolagenu morskiego

Wiadomo, że kolagen morski jest naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym. Uważa się, że fragmenty peptydowe w kolagenie morskim, w tym kolagencyna, hamują bakterie chorobotwórcze. Właściwości antybakteryjne są szczególnie korzystne, ponieważ kolagen morski składa się z trzech rodzajów kolagenu, trzech rodzajów aminokwasów i innych związków bioaktywnych. To sprawia, że ​​jest idealnym uzupełnieniem z wielu powodów. 

Kolagen zawiera aminokwasy

polecany kolagen morski w kapsułkachKorzyści zdrowotne wynikające z zawartości trzech rodzajów kolagenu morskiego są dobrze udokumentowane. Kolagen morski jest pozyskiwany z ryb i ma najniższą masę cząsteczkową i najmniejszą wielkość cząstek, co ułatwia wchłanianie do krwiobiegu. Co więcej, kolagen morski ma zwiększoną szybkość wchłaniania 1,5 raza niż zwykły kolagen. Dlatego jest doskonałym wyborem dla zdrowego trybu życia. Kolagen morski występuje w różnych formach, w tym hydrofilowych. Oprócz doskonałej biodostępności polecany kolagen morski w kapsułkach jest również bogaty w przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe. Pomaga poprawić teksturę skóry i wygładzić skórę. Kolagen ma strukturę włóknistą i pomaga w tworzeniu tkanki łącznej. Jest niezbędnym składnikiem skóry, kości, ścięgien, chrząstek i mięśni. Ponadto pomaga wzmocnić tkanki. Kilka produktów żywnościowych dla zwierząt zawiera również kolagen. W kolagenie morskim występuje 19 różnych aminokwasów. Dziewięć z tych kwasów jest niezbędnych do życia człowieka. Prolina, glicyna i hydroksyprolina znajdują się w znacznych ilościach w kolagenie morskim. Aminokwasy te stymulują komórki skóry, stawów i kości. Te aminokwasy promują beztłuszczową masę mięśniową. Oto kilka zalet kolagenu morskiego. Substancja ta jest również korzystna dla organizmu w inny sposób. Może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszaniu bólu stawów, poprawianiu układu odpornościowego i zapobieganiu przewlekłej bezsenności.

Jedną z zalet kolagenu morskiego jest jego zdolność do pomagania organizmowi w przyswajaniu wapnia i innych niezbędnych minerałów. Substancja ta wspiera prawidłowy poziom cukru we krwi i pomaga zapobiegać chorobom serca. Obniża również poziom cholesterolu i pomaga organizmowi zwalczać stany zapalne. Kolejną zaletą kolagenu morskiego jest to, że hamuje apetyt. Osoby przyjmujące suplementy z kolagenem morskim odczują mniej zmarszczek i blizn oraz będą miały gładszą, młodziej wyglądającą skórę.