Który olejek wybrać?

Kannabidiol (CBD) jest substancją organiczną, jaką znajdziemy wyłącznie w konopiach. Jednak nie mówimy tu o nielegalnych odmianach, albowiem w nich, CBD, występuje w bardzo skąpej zawartości. Dlatego też stworzono odmiany uszlachetnione genetycznie.

Oryginalny 10-procentowy olej konopny

olejek konopny cbd 10Wielu konsumentów stawia na oleje konopne, ponieważ ich działanie jest udokumentowane najszerzej. Jest tak, ponieważ zdecydowana większość badań nad kannabidiolem i jego działaniem, prowadzonych jest właśnie z wykorzystaniem oleju konopnego. Jest on bowiem bardzo dobrze przyswajalny, ale prawdziwym powodem jest fakt, że oleje to tak naprawdę skarbnica substancji czynnych i odżywczych, gdyż znajdziemy w nich m.in.: terpeny, fitokannabinoidy, flawonoidy, witaminy, minerały, a także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega (3:6:9). Ponadto, CBD jest bardzo mocnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu wręcz wymiata z naszego organizmu toksyny, produkty uboczne przemiany materii, a także wolne rodniki. Jednym z najbardziej polecanych produktów w sklepach internetowych, jest olejek konopny CBD 10%. Dlaczego? Przyczyna jest prosta – albowiem nadaje się zarówno do celów terapeutycznych, jak i będzie pomocny w zastosowaniu doraźnym. Koszt 10-procentowego oleju jest mocno zróżnicowany, gdyż wiele zależy od renomy producenta, toteż znajdziemy wyroby za dwieście, ale i za pięćset złotych. Warto też stawiać na sklepy konopne, które zajmują się wyłącznie dystrybucją olejów i nie mają w asortymencie innych produktów z CBD.

Bowiem w takich sklepach znajdziemy dosłownie wszystko, czego oczekiwać może osoba zainteresowana zakupem oleju. Znajdziemy tam m.in. asortyment od producentów europejskich, przez azjatyckich, na amerykańskich i kanadyjskich skończywszy.