Kudowa Zdrój – najciekawsze atrakcje

Polska jest krajem zróżnicowanym pod kątem demograficznym, co daje wiele ciekawych możliwości zwiedzania. Jeżeli chodzi o polskie morze, jest ono ciekawa atrakcja jedynie w przypadku ciepłej i słonecznej pogody, A nie zawsze jest ona zagwarantowania. Dlatego wiele osób wybiera wypoczynek w górach. Jest on pewny, nie ważne jaką będzie pogoda, góry mają swój urok zarówno w lato jak i w zimę. Bardzo klimatycznym i cenionym przez przyjezdnych miejscem, do którego wracają każdego roku, jest Kudowa Zdrój.

Polecane atrakcje w Kudowie Zdrój

atrakcje turystyczne kudowa zdrójKudowa Zdrój jest turystyczną miejscowością, położoną na obszarze gór Sudetów, graniczące również z Narodowym Parkiem Gór Stołecznych. Posiada wiele ciekawych atrakcji, jednak na wstępie warto powiedzieć o leczniczych działaniach jej miejskich wód. Właściwości lecznicze wód Murawy, są znane od początku VII wieku, i to właśnie dla nich przyjeżdża tutaj wieku turystów i kuracjuszy. Tutejsza pijalnia wód uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Najczęściej by napić się wód, przyjeżdżali osoby miejsce problemy z oddychaniem, kaszle z firmą, ociężałości w piersiach, zatkanie gruczołów kiszkowych czy zwykły katar. Kolejną bardzo ciekawa atrakcja jest park zdrojowy. Co ciekawe, deptakiem tego parku zdrojowego spacerówki niegdyś wielcy królowie i władcy, należeli do nich: Fryderyk Wilhelm III, car Rosji Aleksander I, Bruno Schulz A nawet Winston Churchill. Jeżeli jesteśmy jednak żądni mocnych wrażeń, nie możemy nie zwiedzić kaplicy czaszek księdza Tomasza. Jest to kaplica, której sufit, ściany i podłoga pokryte są 2400 ludzkimi cząstkami. Te i wiele więcej innych atrakcji możemy zwiedzać w Kudowie Zdrój. Jest ich tak wiele, że sami powinniśmy wybrać te, które najlepiej przypadną nam do gustu, najłatwiej będzie jak w przeglądarce internetowej wpiszemy frazę o treści: atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój. Do każdej atrakcji znajdziemy dokładny opis i lokalizację jego miejsca, więc nie powinno nam dotarcie do niego sprawić większych problemów.

Nie możemy jednak zapomnieć, że bardzo duża liczba ludzi, jedzie w góry żeby po prostu pojeździć nartach i uprawiać inne sporty zimowe. Kudowa Zdrój graniczy również z miejscowością Zieleniec, który nazywany jest alpejskim kurortem. Znajduje się tam 20 wyciągów i 30 zjazdów narciarskich. Odbywają się tam również śnieżne zjazdy na pontonach, które cieszą się frekwencja wśród osób starszych i młodzieży.