Kupno odkurzacza do prania tapicerki

Mam w domu kanapę i kilka foteli, które są obite miękką, zamszową tapicerką. Są one bardzo wygodne i eleganckie. Niestety, mają jeden minus. Bardzo szybko się brudzą. Zwykłe odkurzanie nic nie daje i trzeba je czyścić na mokro. Do tej pory zamawiałam firmę sprzątającą, która się tym zajmowała. Ostatnio doszłam jednak do wniosku, że o wiele taniej i szybciej będzie je czyścić samodzielnie.

Zalety odkurzaczy do prania tapicerki na mokro

odkurzacze do prania tapicerkiPotrzebowałam tylko odpowiedniego sprzętu, który się do tego nada. Udałam się do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego i zapytałam o odkurzacze do prania tapicerki na mokro. Sprzedawczyni od razu zaproponowała mi kilka ciekawych modeli Szczególnie jeden z nich bardzo mi się spodobał. Był to wysokojakościowy, wytrzymały odkurzacz znanego producenta. To co mi się najbardziej w nim podobało to, fakt że posiadał on kilka zamiennych końcówek do czyszczenia. Dzięki temu mogłam bez problemu dostać się nawet w największe zakamarki kanapy i foteli, które chciałam wyczyścić. Działał on pod ciśnieniem i miał dużą siłę ssącą, go gwarantowało, że nadmiar wody nie pozostanie w tapicerce. Posiadał także tryb suszenia. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to jeden z najczęściej wybieranych przez klientów modeli, ponieważ posiada kilkuletnią gwarancję producenta i jest dostępny w niskiej, atrakcyjnej cenie.

Już wkrótce przekonałam się, że jego zakup to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Odkurzacz świetnie sobie radził przy czyszczeniu nawet najbardziej zaschniętego brudu. Nie trzeba było kupować do niego specjalnych środków czystości. Był on także prosty w utrzymaniu czystości. Po użyciu wystarczyło wypłukać rurę oraz wylać brudną wodę ze środka. To co dla mnie istotne to fakt, że jest to urządzenie energooszczędne.