Kupno świec żałobnych

Odpowiadam za kompleksowe wyposażenie kościoła, w którym jestem wikarym. Codziennie dbam o to, aby przy ołtarzu nie zabrakło świec i kwiatów. Ostatnio zauważyłem, że trzeba dokupić świeczki żałobne, które zapalamy zawsze podczas uroczystości pogrzebowych. Moja parafia znajduje się na małej wsi, gdzie ostatnio pogrzeby odbywają się bardzo często. Przez to musiałem, jak najszybciej znaleźć odpowiednie świece.

Poszukiwania solidnych świec żałobnych do kościoła

świece żałobneDoszedłem więc do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sklepu z dewocjonaliami oraz artykułami do kościoła. Bez problemu dostałem tam wysokojakościowe świece żałobne. Wśród wielu różnych świec do wyboru, najbardziej spodobały mi się świece spalane, oleiste. Moim zdaniem są one lepszym rozwiązaniem do kościoła niż świece z regulowanymi wkładami. Najważniejsze było dla mnie to, że wybrana świeca posiadała trzydzieści centymetrów wysokości oraz sześć centymetrów grubości. Taki rozmiar w pełni mi odpowiadał i pasował do dosyć dużego ołtarza głównego w naszym kościele. Do wyboru miałem świece w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych. Ostatecznie po dłuższym zastanowieniu wybrałem świece w kolorze białym z czarnym nadrukiem żałobnym. Z wybraną przeze mną świecą udałem się do kasy. Jej wybór okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kilka dni później w naszej parafii odbył się pogrzeb, podczas którego po raz pierwszy wykorzystałem zakupioną przeze mnie świecę. Muszę przyznać, że paliła się ona równym i spokojnym płomieniem. Wypalała się równo, dlatego miałem pewność, że wystarczy na dłuższy czas. Cieszę się, że udało mi się dostać tak wysokojakościową świecę, w tak niskiej, atrakcyjnej cenie. W przyszłości na pewno będę kupował tego typu świece do ołtarza.