Metalowe łóżka rehabilitacyjne

 

Każdego z nas może dotknąć poważna choroba, lub wypadek, który spowoduje, że będziemy unieruchomieni na krótszy, bądź dłuższy czas. Jeżeli przez najbliższe miesiące, mamy leżeć w łóżku, to warto pomyśleć o jego specjalnym modelu.

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

łóżko rehabilitacyjne metaloweOsoby, które z różnych powodów są przykute do łóżka na dłuższy czas, albo nawet na zawsze, muszą mieć specjalny sprzęt, który zapobiega odleżynom, czy ułatwia prowadzenie rehabilitacji. Na zwykłym łóżku takiej osobie będzie niewygodnie, szczególnie jeżeli nie jest w stanie się sama podnieść do pozycji siedzącej. Najlepsze będzie łóżko rehabilitacyjne metalowe. Jest ono wykonane w taki sposób, aby pacjent mógł się dowolnie podnosić, ponieważ są elektronicznie sterowane. Podłoże, na którym leży pacjent jest ruchome w dwóch miejscach, pod głową i kolanami. Do takiego modelu wymagany jest specjalny materac zapobiegający powstawaniu odleżyn, które są bardzo trudne w leczeniu. W łatwy sposób do łóżka można zamocować różne sprzęty rehabilitacyjne, które pomagają pacjentowi powrócić do zdrowia. Dla bezpieczeństwa osoby leżącej, wszystkie boki łóżka mają zamontowane barierki, dzięki którym pacjent nie wypadnie z łóżka. Takie modele łóżek rehabilitacyjnych są często stosowane w szpitalach, bo dzięki praktycznym kółkom, można je łatwo przewozić z miejsca na miejsce, co jest niewątpliwą zaletą. Na rynku są dostępne modele metalowe i drewniane, które świetnie się sprawdzają także w warunkach domowych, kiedy pacjent nie musi leżeć w szpitalu i opiekuje się nim rodzina.

Sklepy medyczne są najlepszymi miejscami do zakupu łóżka rehabilitacyjnego, bo z pewnością doświadczony sprzedawca pomoże nam z wyborem najlepszego modelu. Ceny takich łóżek zaczynają się od około dwóch tysięcy złotych i mogą kosztować nawet siedem tysięcy złotych.