Mierzeja zaprasza na zieloną szkołę

Czas nauki w szkole to wyjątkowy okres zdobywania wiedzy, ale i wspaniałej zabawy, rozwijania swoich talentów i pasji, nawiązywania nowych przyjaźni i znajomości. Wielu z nas wspomina go z dużym sentymentem, obserwując codzienne szkolne zmagania swoich pociech. Szkoła to dużo więcej, niż siedzenie w ławce.

Zielone szkoły w ciepłych miesiącach

mierzeja zielone szkołyZ pewnością pamiętamy różnego rodzaju atrakcje, które czekały na nas codziennie w szkolnych murach. Jedną z największych była oczywiście możliwość spotkania się z przyjaciółmi, ale także szkolne obiady, zabawy na podwórku czy wycieczki w ciekawe miejsca pozostały w naszej pamięci. Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej opuszczaliśmy szkolne ławki. W ciepłych miesiącach bardzo popularne i znane już od wielu lat są zielone szkoły, czyli nauka na świeżym powietrzu, w atrakcyjnym turystycznie, kulturowo lub przyrodniczo miejscu. Jeśli chodzi o regiony nadmorskie, takie jak chociażby polska Mierzeja zielone szkoły są tam organizowane bardzo często. Ośrodki wypoczynkowe chętnie przyjmują zorganizowane grupy szkolne pod opieką nauczycieli, zapewniając im odpowiedni nocleg wraz z wyżywieniem. Podczas zielonej szkoły na Mierzei uczniowie mają szansę poznać historię tego niezwykłego regionu, przyjrzeć się wyjątkowym formacjom, znanym z lekcji geografii, posłuchać o kulturze i przyrodzie. Jedną z największych atrakcji jest Morze Bałtyckie, w którym można kąpać się w wolnych chwilach. Zielona szkoła to nauka przez zabawę, nauczyciele chętnie wykorzystują więc elementy interesujące uczniów. Podczas pobytu na Mierzei mogą opowiedzieć dzieciom historię związków Polski z Pomorzem, przedstawić znaczenie gospodarcze i przyrodnicze Bałtyku, a także zorganizować ciekawe quizy lub konkursy plastyczne. W ten sposób uczestnicy wyjazdu dużo łatwiej przyswoją sobie wiedzę i lepiej ją zapamiętają, a przygody przeżyte podczas zielonej szkoły będą przez nich wspominane jeszcze długo po powrocie.

Polska to kraj bogaty kulturowo i niezwykle atrakcyjny turystycznie. Możemy się o tym przekonać, odwiedzając rejon Mierzei. To wymarzony teren do przeprowadzenia wartościowych zajęć w ramach zielonej szkoły. Wygodne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, piękna pogoda i wiele atrakcji – uczniowie z pewnością będą chcieli tu wrócić.