Na budowę kupiłem agregat prądotwórczy trójfazowy

Na działce budowlanej, którą kupiliśmy z żoną z zamysłem wybudowania się na niej, cały czas nie mamy jeszcze prądu. Udało nam się nawet załatwić przyłącze wody, ale jeśli chodzi o prąd to czas oczekiwania okazał się całkiem spory. A tymczasem wszelkie formalności związane z samą budową zdążyliśmy już załatwić. Za chwilę na naszą działkę wejdzie firma budowlana, więc musiałem na szybko wymyślić rozwiązanie w zakresie energii elektrycznej.

Kupno agregatu prądotwórczego rozwiązało sprawę

polecany agregat prądotwórczy trójfazowyW wymyślaniu rozwiązania dotyczącego doprowadzenia prądu na naszą działkę nie było tak naprawdę zbyt wielu opcji. Pierwszą było podłączenie się do instalacji elektrycznej sąsiadów. Wiadomo jednak jak to potem jest. Nie wiadomo jak się rozliczyć, ile prądu się zużyło i końcem końców pozostaje z takiego rozwiązania jeden wielki niesmak. Dlatego ja tą sprawę postanowiłem rozwiązać w inny sposób. Pojechałem do specjalistycznego sklepu i kupiłem w nim polecany agregat prądotwórczy trójfazowy, który był niezbędny do pracy maszyn i urządzeń na budowie. Agregat trójfazowy umożliwia podłączenie urządzeń korzystających z siły i dlatego musiałem kupić właśnie taki sprzęt. Alternatywą jest agregat jednofazowy, ale ten produkuje prąd taki, jaki jest w domowych gniazdkach. Za agregat zapłaciłem niespełna pięć tysięcy złotych i zasilany jest paliwem diesla, czyli olejem napędowym. Wybierając konkretny model brałem pod uwagę w głównej mierze jego spalaniem, ponieważ różne agregaty spalają różne ilości paliwa do wygenerowania takiej samej ilości prądu. I teraz mogę śmiało powiedzieć, że za chwilę budowa domu na naszej działce może ruszyć pełną parą. Jako, że znalazłem małą i naprawdę tanią firmę budowlaną to mogłem sobie na kupno takiego agregatu pozwolić. A jak panowie murarze wybudują nam ładnie dom to im ten agregat podaruje, bo do tego czasu mam nadzieję korzystać z prądu z elektrowni.

Na każdej budowie absolutnie niezbędny jest prąd oraz woda. Przyłącze do wodociągów udało mi się załatwić błyskawicznie, więc przynajmniej wody nie będę musiał dowozić na budowę w wielkich zbiornikach. Kwestie braku energii elektrycznej rozwiązałem kupując jeden z najlepszych na rynku agregatów prądotwórczych. Myślę, że dobry generator prądu w zupełności wystarczy to prowadzenia koniecznych prac budowlanych.