Na czym polega technologia cięcia laserem?

 

Słowo laser jest używane jako nazwa zwyczajowa, ale w rzeczywistości jest to akronim oznaczający wzmocnienie światła przez stymulowaną emisję promieniowania. Wysoce skoncentrowana wiązka światła, którą wytwarza, może szybko rozprowadzić energię nawet na niewielkim obszarze. Można go łatwo kontrolować za pomocą luster i soczewek i zasadniczo jako światło.

Cięcie laserem jest przydatne w przemyśle motoryzacyjnym

laserowe cięcie warszawaMoże poruszać się z największą możliwą prędkością, może poruszać się po linii prostej w pustej przestrzeni i może przesyłać informacje. Dzięki tym właściwościom światła laserowego, laser znalazł wiele zastosowań; wśród nich jest laserowe cięcie warszawa zaś jest miejscem gdzie jest coraz więcej specjalistów w tym zakresie. Wycinarka laserowa działa poprzez skupianie ogromnej ilości wytwarzanej energii na niewielkim (nawet mikroskopijnym) obszarze. Stały strumień światła, który uderza w ten obszar, powoduje jego stopienie lub odparowanie. Cięcie jest generowane poprzez przesuwanie ciętego przedmiotu lub przesuwanie wiązki lasera po powierzchni. Jako narzędzie do cięcia, wycinarka laserowa ma kilka zastosowań. Niektóre z jego dobrze znanych zastosowań to medycyna jako narzędzie chirurgiczne, w rzemiośle i litografii jako narzędzie do wytrawiania, w przemyśle odzieżowym jako krajarka do tkanin oraz w obróbce metali jako narzędzie do spawania i cięcia. Laserowe cięcie metali jest najczęstszym i najbardziej korzystnym zastosowaniem lasera w przemyśle. Za pomocą wycinarki laserowej można łatwo i bezproblemowo ciąć metale o złożonych profilach i konturach. Jego wysoka jakość cięcia i szybkie prędkości cięcia eliminują dalszą obróbkę metali, zmniejszają koszty produkcji i poprawiają produktywność niektórych firm stosujących tę technologię. Postęp w wycinarkach laserowych, obejmujący poprawę jakości wiązki, mocy lasera, łatwość obsługi oraz materiału, umożliwił wycinarce laserowej cięcie metali wielowymiarowych i profili rurowych. Wysoko zaawansowane wycinarki laserowe o takich możliwościach są bardzo pomocne w przemyśle motoryzacyjnym. Wśród wycinarek laserowych stosowanych do cięcia metali znajdują się lasery latające, lasery hybrydowe, wykrawarki laserowe, lasery z wiązką obrotową i lasery impulsowe. Latające optyczne wycinarki laserowe mają wysokie prędkości cięcia, ale są tańsze ze względu na stały stół osi X i Y.

Potrafią poruszać się po ciętym materiale w dwóch wymiarach. Bardziej wydajny i mocniejszy laser z wiązką obrotową z drugiej strony ma możliwość przemieszczania się w osi X. Maszyny do dziurkowania to lasery dużej mocy, które mogą ciąć metale o mocy do 3500 watów.