Najbardziej kaloryczny ekogroszek

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że na ogrzewaniu nie możemy oszczędzić. Przecież zawsze będziemy musieli rozpalać zimą w piecu oraz wrzucać do niego materiały opałowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że obecnie niektóre materiały opałowe są o wiele tańsze niż inne. Nawet konieczność przerobienia instalacji by spalać takie materiały może okazać się opłacalnym ruchem.

Sprawdzony i wydajny ekogroszek

ekogroszek RetopalMateriały opałowe to nie tylko węgiel, koks czy drewno. Wiele osób jednak bierze pod uwagę tylko te trzy wymienione materiały. Warto jednak wiedzieć, że od wielu już lat systematycznie w sprzedaży pojawiają się materiały opałowe, które po pierwsze są o wiele bardziej wydajne niż drewno a po drugie są po prostu tańsze. Doskonałym przykładem takiego materiału może być ekogroszek Retopal. Mnóstwo osób jeszcze w ogóle o ekogroszku nie słyszało ale już czas by się to zmieniło ponieważ materiał ten na stałe wchodzi w szeregi najbardziej kalorycznych materiałów opałowych. Ekogroszek Retopal powstaje z węgla o bardzo dużej kaloryczności, który oczywiście wydobywany jest z polskiej kopalni. Jest to materiał o bardzo drobnej granulacji co w przeszłości stanowiło spory problem jeśli chodzi o spalanie tego materiału. Jednak obecnie dostępne są specjalne kotły, które dostosowane są do tego by spalać w nich materiały o małych średnicach. Idealnie nadają się więc do ekogroszku, który w klasycznym kotle centralnego ogrzewania nie będzie spalał się odpowiednio.

Decydując się na zakup ekogroszku nie możemy zapominać o tak ważnych rzeczach jak dokładne czytanie informacji na opakowaniach. Chodzi bowiem o to, że od jakiegoś czasu do Polski zaczęły trafiać materiały opałowe niewiadomego pochodzenia. Są one często sprzedawane jako produkt rzekomo polski. Należy więc być ostrożnym przy robieniu takich zakupów.