Najlepsze oświetlenie ledowe

Coraz częściej słyszy się o tym, że wiele osób decyduje się na wymianę tradycyjnego oświetlenia domowego, na ledowe. Czy warto to zrobić i dlaczego? Jakie są zalety żarówek LED? Przede wszystkim, uznawane są za wysoce energooszczędne. Czy to prawda? Co jeszcze zyskamy poprzez ich użytkowanie?

Czy warto inwestować w ledowe żarówki?

żarówki led z dużym gwintemŻarówki ledowe to z pewnością bardzo dobra inwestycja. Warto wymienić całe oświetlenie w swoim domu na właśnie oświetlenie LED. Przede wszystkim, takie żarówki zużywają dużo mniej prądu od tradycyjnych żarówek czy świetlówek. Pozwala to zmniejszyć rachunki za prąd o nawet kilkadziesiąt złotych. Poza tym, żarówki ledowe sprawdzają się nie tylko jako oświetlenie wewnętrzne, ale także zewnętrzne. Można zamontować je w ogrodzie lub na podjeździe do garażu. Niewątpliwą zaletą jest także to, że wiele sklepów oferuje  żarówki led z dużym gwintem lub wciskane bezpośrednio do lampy. Dzięki temu z pewnością znajdziemy żarówki pasujące do każdego rodzaju lamp, jakie posiadamy w naszym domu. Istnieje również wiele wariantów żarówek ledowych, na przykład o klasycznym wyglądzie lub takich o wyglądzie w stylu retro. Takie stylizowane żarówki z pewnością dodadzą do każdego wnętrza ciekawego charakteru. Kolejną zaletą oświetlenia LED jest to, że ma ono bardzo długą żywotność. Takie oświetlenie wystarczy nam nawet na dwadzieścia razy dłuższy okres niż świetlówki czy zwykłe żarówki. Dodatkowo, nie nagrzewają się one, co także ma pozytywny wpływ na otoczenie oraz środowisko naturalne. 

Żarówki ledowe mają bardzo wiele zalet, które powinny przekonać każdego do zmiany zwykłego oświetlenia, na oświetlenie typu LED. Są energooszczędne, mają wysoką żywotność oraz są bardziej ekologiczne od innych. Nie nagrzewają się, emitują przyjemne dla oczu światło oraz są odporne na uderzenia, przez co rzadziej się tłuką.