Negocjacje dotyczące wynagrodzenia

Różne stanowiska pracy mają odmienne pensje, ponieważ wymagają pewnego doświadczenia. Teoretycznie im więcej się stawia wymagań przed pracownikiem, tym więcej pieniędzy powinien on dostać za swoją pracę. Jeżeli tak nie jest, trzeba negocjować z szefem.

Jak wynegocjować zadowalające wynagrodzenie?

negocjacje wynagrodzeniaZaczynając nową pracę, najczęściej zgadzamy się na zaproponowane warunki, gdyż liczymy, że z czasem się one zmienią na lepsze. Jednak czasem pracodawcy nie kwapią się do podniesienia pensji, gdyż wolą zaoszczędzić na pracownikach. W takiej sytuacji konieczne są negocjacje wynagrodzenia, które powinny wyjść z inicjatywy pracownika. Każdy chce więcej zarabiać, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale musi o to sami zadbać. Nie każdy potrafi prowadzić profesjonalnie negocjacje dotyczące pensji, ponieważ wymaga to nieco wprawy i wiedzy z zakresu manipulacji i perswazji. W wielu miastach są prowadzone specjalne kursy szkoleniowe mające na celu przygotowanie kursantów do odbycia takiej rozmowy, w trakcie której będą skutecznie negocjować warunki płacowe. Pracodawcy bywają twardymi zawodnikami, którzy nierzadko nie ustępują  chcą pozostać przy swojej ofercie, dlatego trzeba wiedzieć jak podejść taką osobę, aby wynegocjować warunki korzystne dla siebie. Najważniejsze, aby zawsze podawać zawyżoną kwotę, po to, aby w trakcie toczonych negocjacji móc z niej zejść. Taki zabieg powoduje, że nasz rozmówca ma poczucie, że my również z czegoś zrezygnowaliśmy na korzyść drugiej strony. Negocjacje nigdy nie są proste.

W trakcie negocjacji zawsze może się okazać, że nie jesteśmy w stanie dojść do kompromisu z pracodawcą, gdyż jego zdanie na temat wynagrodzenia jest zupełnie inne i nie chce on ustąpić. W takiej sytuacji pozostaje powrócenie do tematu przy innej okazji.