Niedrogi czarter jachtu

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wakacje. Wielu z nas wybierze się w sezonie na tygodniowy lub dwutygodniowy urlop. Do wyboru mamy wyjazd nad polskie morze, w góry albo opcje skorzystania z ofert biur podróży. Jak chodzi o zagraniczne wakacje, to coraz więcej osób jeździ na nie na własną rękę. Korzystają oni przede wszystkim z ofert tanich linii lotniczych, których powstaje coraz więcej. Dzięki nim mamy możliwość w bardzo niskiej cenie zwiedzić różne ciekawe miejsca w całej Europie.

Wakacyjna wyprawa na jachcie w Chorwacji

czarter jachtów ChorwacjaJeszcze nigdy w historii tyle nie podróżowaliśmy. Od kilku lat, głównie dzięki powstaniu tanich linii lotniczych, podróżowanie stało się na wyciągnięcie ręki. Z możliwości spędzenia wakacji poza granicami naszego kraju korzystają nie tylko młode osoby, ale też całe rodziny z dziećmi, czy nawet osoby starsze. Biura podróży również posiadają bardzo bogatą i ciekawą cenowo ofertę wyjazdów. My w tym roku, razem z parą przyjaciółmi, zdecydowaliśmy się na możliwość spędzenia wakacji na własną rękę. Nie będzie to typowy wypoczynek, dlatego, że chcemy opłynąć jachtem część wybrzeża Chorwacji. Podobno jest to państwo, które ma jedną z najbardziej atrakcyjnych linii brzegowych. Sama Chorwacja jest ciekawym i pięknym krajem. Jak chodzi o czarter jachtów Chorwacja posiada bardzo atrakcyjną ofertę łodzi. Razem z chłopakiem i znajomymi wybraliśmy jacht, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Zarówno mój chłopak, jak i przyjaciel, posiadają patenty żeglarskie, poparte dużym doświadczeniem. Możliwość żeglowania po wodach Chorwacji nie będzie więc żadnym wyzwaniem. Co prawda większość czasu spędzimy na jachcie, korzystając z pięknej pogody i czystej wody, jednak mamy też w planach wycieczki zwiedzanie wybranych przez nas punktów. Kilka razy, więc, przybijemy do brzegu. Chociażby po to, żeby zjeść obiad w atrakcyjnej restauracji.

W tym roku czekają nas nietypowe wakacje, które spędzimy na jachcie. Wybieramy się bowiem na rejs wzdłuż wybrzeży Chorwacji. Jest to kraj, w którym nigdy nie byliśmy, a o którym nasłuchaliśmy się wiele dobrego. Połączymy więc przyjemność podróżowania żaglówką z możliwością zwiedzania. Nie spędzimy bowiem całego tygodnia na pokładzie, kilka razy przybijemy do brzegu.