Niedrogie domy z kontenerów

Mogłoby się wydawać, że dom jest nierozerwalnie połączony z miejscem, w którym został postawiony, jednak tak nie jest. Dziś możliwe są domy mobilne, które jak sama nazwa sugeruje, można dowolnie przemieszczać, gdyż nie mają fundamentów.

Czym się wyróżniają domy mobilne?

mobilny domek całorocznyBudowa zwykłego domu wiąże się z wykonaniem wykopów pod fundamenty, które stanowią podstawę domu. Jednakże dotyczą one głównie domów jedno i wielorodzinnych oraz o odpowiednio dużej powierzchni. W przypadku domów letniskowych lub znacznie mniejszych, nie jest to konieczne. Najczęściej są one budowane z nieco innych materiałów, które często są tańsze, w związku z czym ich cena jest niższa. Jednym z nich jest mobilny domek całoroczny, który może być budowany z prefabrykatów, czyli gotowych elementów takich ja ściany i sufity. Innym modelem mobilnego domku są domy kontenerowe, które są jednymi z najtańszych. Do ich budowy są wykorzystywane kontenery morskie w standardowych rozmiarach, które uprzednio są odpowiednio modyfikowane, aby mogły spełniać wymogi mieszkalne. Później są malowane specjalnymi farbami i obudowywane płytami warstwowymi. Jeżeli chcemy z nich korzystać przez cały rok, to konieczne jest ich ocieplenie grubszą warstwą wełny mineralnej, która idealnie izoluje dom przed zimnem. Tego typu domy można w razie konieczności przenieść na inne miejsce, ponieważ stoją na podestach lub wcześniej przygotowanych podporach. Jeżeli chodzi o cenę takiego domu, to najtańsze modele kupimy już za niecałe sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Domy, z których można korzystać przez cały rok, mają zamontowane ogrzewanie oraz specjalną warstwę izolacji, dzięki czemu nie groźne im mrozy oraz deszcz. Jeżeli nie jest dla nas najważniejszy okazały wygląd zewnętrzny budynku, to najlepiej wybrać domy kontenerowe.