Nietypowe karnisze nad naszymi oknami

W aranżacjach wnętrz każdy detal ma znaczenie. Okazuje się, że te drobne dodatki, odpowiednio do siebie dopasowane, są w stanie wpływać na wygląd całego wnętrza. Jeżeli więc zależy nam na atrakcyjnych i spójnych pomieszczeniach w naszych domach czy mieszkaniach, to nie powinniśmy niczego bagatelizować. Oczywiście kluczową rolę we wnętrzach będzie odgrywała odpowiednio dopasowana podłoga czy kolory ścian, ale wykończenie mebli, wygląd lamp czy karniszy też będzie miał spore znaczenie.

Dekoracyjna funkcja karniszy

ozdobne karnisze ścienneKto by pomyślał, że oprawa okna może mieć tak duży wpływ na to, czy dane pomieszczenie będzie surowe, przytulne czy wprowadzi na w jeszcze jakiś inny klimat. Okazuje się, że nie tylko dobór firan czy zasłon wpływa na odbiór aranżacji. Ważne są też karnisze, na których te firany czy zasłony wiszą. Obecnie mamy dostęp do dużej ilości karniszy, które można dopasować do poszczególnych stylów wnętrz. Co prawda nadal najczęściej kupowane są klasyczne i proste karnisze metalowe, ale do głosu dochodzą też ozdobne karnisze ścienne, które dosyć mocno rzucają się w oczy, tworząc ważnym element dekoracyjny danego pomieszczenia. Takie karnisze mogą być wykonane z plastiku, metalu lub drewna. Wyróżniają się grubością oraz sposobem wykończenia. Na końcach takich karniszy znajdują się zazwyczaj wyraziste elementy, na przykład w postaci dużych kulek, sześciokątów lub bardziej wymyślnych kształtów. Wiele osób decyduje się na zakupienie czarnych, dekoracyjnych karniszy. Pasują one przede wszystkim do eleganckich wnętrz i pięknie komponują się z wyrazistymi kolorami zasłon. Karnisze ścienne umieszczać można nie tylko nad oknami. Często, na przykład w pokojach dziecięcych, zawiesza się na nich zasłony, które znajdują się nad łóżkiem. Dzięki taki zasłonom można zabezpieczyć się na noc przed owadami. Jest to bardzo przydatne szczególnie latem.

Karnisze ścienne są niezbędnym elementem niemal w każdym domu. To na nich zawieszamy firany i zasłony na nasze okna. Okazuje się, że karnisz nie musi być tylko i wyłącznie praktycznym przedmiotem. Może on też pełnić funkcję dekoracyjną. W sklepie pojawia się ostatnio coraz więcej oryginalnych karniszy, które ciesą się coraz większym zainteresowaniem. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują czarne karnisze.