Nowe kamery do monitoringu

Cyfryzacja zaczyna dotykać każdego z nas oraz najróżniejszych sfer naszego życia. Trudno obecnie byłoby sobie wyobrazić jak miałby funkcjonować świat bez różnych zdobyczy technologicznych opartych o systemy binarne. Warto również zwrócić uwagę, że dzięki nowoczesnym urządzeniom możemy cieszyć się poprawą bezpieczeństwa w wielu miejscach w jakich się znajdujemy. Pozwalają nam na to nowoczesne systemy monitoringu oparte o kamery wysokiej rozdzielczości.

Najlepszy monitoring przemysłowy

telewizja ahdW przedsiębiorstwach bardzo ważną kwestią jest to by zapewnić bezpieczeństwo osobom tam pracującym. W tym celu stosuje się najróżniejsze rozwiązania. Jednak najbardziej popularne jest stosowanie kamer wchodzących w skład systemów monitoringu. Kamery mogą czuwać nad naszym bezpieczeństwem przez całą dobę i przez wszystkie dni w roku. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularność zaczęła zyskiwać telewizja AHD. Ten rodzaj telewizji to nic innego jak profesjonalne systemy monitoringu wewnętrznego lub zewnętrznego. Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób decyduje się na zamontowanie takich kamer w swojej firmie. Oprócz kamer bardzo ważne jest również posiadanie odpowiednich rejestratorów, które będą zapisywały zarejestrowane nagrania na dyskach twardych. Telewizja AHD jest telewizją analogową. Wiele osób mogłoby sobie teraz pomyśleć, że jest to przecież spory przeżytek ponieważ obecnie świat monitoringu zmierza w stronę rozwiązań cyfrowych. Jednak w monitoringu AHD obraz jest przesyłany analogowo ale jednak jest to obraz w bardzo dużej rozdzielczości. Dzięki temu na naszych nagraniach będziemy w stanie dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Nowoczesne systemy monitoringu oferują nam dodatkowo przesyłanie obrazu bezprzewodowo na ekrany naszych smartfonów lub tabletów. Możemy wówczas mieć wgląd do tego co się dzieje w naszej firmie nawet gdy jesteśmy w delegacji.

Na dzień dzisiejszy nowoczesne kamery AHD są w stanie skutecznie przesyłać obraz o dużej rozdzielczości na odległość nie większą niż 500m. Jednak w wielu firmach jest to w pełni wystarczające. Jeśli jednak zabrakło nam trochę metrów do najbliższego rejestratora to zawsze możemy dokupić kolejny rejestrator i stworzyć drugi system monitorujący. Może on wówczas działać niezależnie od tego pierwszego co również ma swoje plusy.