Nowoczesne wzory obrusów

Białe nakrycie stołu ustępuje od kilku lat miejsca współczesnym, dizajnerskim wzorom. Sieci sklepowe i internetowe prześcigają się w projektowaniu stołowych deseni. Współczesne obrusy posiadają elegancki wygląd i są ozdobą domu, podobnie jak dywan, tapeta czy meble. Stanowią dodatek, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób odmienimy wygląd mieszkania.

Projekty nowoczesnych obrusów

nowoczesne obrusyCzasy, gdy stół w jadalni zasłany był białym, względnie lnianym obrusem, odeszły już w niepamięć. Biel nadal pojawia się w kontekście świąt i uroczystości, lecz przybiera różne formy. Obrusy mogą występować samodzielnie lub w różnorodnych zestawach: z bieżnikiem, serwetkami, kolorowymi nakryciami. Znaczenie ma nie tylko kolor i wzór, lecz przede wszystkim kształt i materiał. Tworzywa sztuczne łatwiejsze są w utrzymaniu. Zdarzają się obrusy, które nie absorbują wody, wilgoci i brudu. Bawełna, len i żakard uzupełniane są stylowym haftem bądź nadrukiem. Moda na obrusy zmienia się sezonowo. Nowoczesne obrusy posiadają geometryczne wzory, które doskonale komponują się z minimalistycznym wystrojem wnętrz. Do kuchni polecana jest krata w nowych odsłonach, motywacyjne sentencje i rozbudzające wzory kawowe. Koronka kojarzy się z tradycyjnym, ręcznym wykonaniem, ale można ją kupić także z produkcji na skalę przemysłową. Nowoczesne wzory obrusów obejmują klasyczne, używane od dekad połączenia ze współczesnymi nadrukami.

Obrusy w odważnych kolorach i wzorach stanowią znaczną część oferty w tym segmencie. biel, haft i koronka zarezerwowane są zwykle na święta. Oryginalne desenie urozmaicą i dodadzą kolorytu domowym wnętrzom. Warto mieć na zmianę kilka rodzajów obrusów. Wciąż spełniają praktyczną i estetyczną rolę osłony blatów przed zabrudzeniem czy zarysowaniem.