Obejmy stalowe – typy, zastosowania

Istnieje wiele rodzajów zacisków stalowych, z których każdy ma swoje zalety i wady. W tym artykule omówimy ich różne typy, zastosowania i wagi, aby pomóc nam dokonać właściwego wyboru. Dostępne są dwa rodzaje obejm stalowych – te wykonane ze stali nierdzewnej oraz te wykonane ze stali węglowej. Każdy rodzaj zacisku nadaje się do innego celu. W zależności od potrzeb możemy potrzebować trochę grubszego lub trochę cieńszego.

Jakie obejmy są najlepsze?

polecane obejmy staloweIstnieje kilka różnych zastosowań zacisków stalowych, w zależności od ich składu materiałowego. Jednym z przykładów jest przemysł motoryzacyjny, gdzie stalowa obejma może być użyty do zabezpieczenia kierownicy. Inne zastosowania obejmują produkcję urządzeń, narzędzi i innych części maszyn. Różne dostępne materiały i rozmiary umożliwiają spełnienie różnorodnych wymagań. Jeśli nie mamy pewności, którego z nich użyć, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych materiałach i zastosowaniach stalowych obejm. Przy wyborze między metodą łączenia gwintowego a zaciskowego należy wziąć pod uwagę doświadczenie i biegłość techniczną swojej ekipy budowlanej. Połączenia gwintowane są trudniejsze do zainstalowania i konserwacji i mogą nie być idealne dla dużych instalacji rurowych. Korzystanie z technologii łączenia zaciskowego może pomóc w pokonaniu tych problemów, ponieważ do połączenia dwóch rur wymagany jest tylko jeden zacisk do rur. Zmniejsza to koszty konserwacji przeróbek i całkowity koszt projektu. Istnieje kilka różnych rodzajów obejm stalowych, a materiał, z którego są wykonane, może mieć znaczący wpływ na ich jakość i trwałość. Chociaż żelazo jest tradycyjnym wyborem na obejmy, polecane obejmy stalowe mają wiele zalet. Jest nie tylko wytrzymały, ale także elastyczny i łatwy do spawania. Zaciski spustowe: Te rodzaje zacisków stalowych mają mechanizm, który przykłada siłę zacisku poprzez zaczepienie szczęki. Zaciski spustowe mają schodkową krawędź i dźwignię, która reguluje szczęki. Te obejmy są używane w procesie wiercenia, ale mogą być również używane do trzymania projektów z drutu i obróbki drewna. 

Standardowa stal nierdzewna 316L jest używana do produkcji morskich opasek zaciskowych. Krajowi producenci produkują zaciski ze stali nierdzewnej dla przemysłu morskiego. Wybierając opaski zaciskowe ze stali nierdzewnej, upewnijmy się się, że wybrałeś taki, który jest wykonany z materiału odpowiedniego do naszych potrzeb. Wybierzmy złączkę, która pasuje do rozmiaru węża, który chcemy zacisnąć. Przed dokręceniem opaski zmierzyć średnicę zewnętrzną węża.